OSVETA SE SERVIRA HLADNA: Makedonija pobedila Tunis! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 OSVETA SE SERVIRA HLADNA: Makedonija pobedila Tunis!

OSVETA SE SERVIRA HLADNA: Makedonija pobedila Tunis!

Reprezentacija Makedonije ostvarila je izuzetno vrednu pobedu na startu Svetskog prvenstva u Francusku. U Areni u Mecu pao je stari dužnik – Tunis 34:30 (13:14) posle rovovske borbe posle koje su heroji svi, a junaci debitant Blagojče Trajkovski na golu (par odbrana u ključnim momentima) i makedonski rukometni kralj – Kiril Lazarov, koji je 12 puta pogodio mrežu Afrikanaca, tima koji je prošle godine razbio san jedne makedonske generacije o plasmanu na Olimpijske Igre u Rio (26:32 u Gdanjsku na kvalifikacijama prošlog aprila).

Tačno 45 minuta dominacije Tunisa u kojima se mislilo da Makedoniji nema spasa, po svemu viđenom na terenu, zamenilo je 15 minuta furiozne završnice Lazarova i društva, kada su iskusni Tunišani pogubili glave pred odličnom odbranom, Trajkovskim među stativama i napadom u kome je stolovao najbolji strelac na jednom SP svih vremena (92 gola na SP 2009 u Hrvatskoj.

Teško su Makedonci izlazili na kraj sa napadom Tunišana, teškim i ratobornim Težom (7) na liniji, koji je tresao mrežu ili pravio šanse Buganmiju (9) i društvu za laku realizaciju. Sa druge strane, i Makedonci su osim Lazarova, najlakše probijali po liniji preko Stoilova, koji je koristio sve blagodeti taktike Červara da igra bez golmana – 7 na 6 tokom čitavog meča.

Sjajno levo krilo Buganmi doveo je svoj tim u vođstvo 24:20 u 41.minutu, kada se činilo da Lino Červar nema sve konce u svojim rukama, ali je serija golova to demantovala zaključno sa Stoilovim, koji je izjednačio na 25:25 u 46. minutu.

FURIOZNIH 10 MINUTA MAKEDONIJE

Poslednje vođstvo Tunišana viđeno je u 51. minutu, kada je Banur pogodio za 28:27, a onda serija golova Lazarova, Manaskova, Mirkulovskog i Markoskog (5:0) potopila je Afrikance – 32:28, za samo pet minuta!

Težu i ekipi više nije bilo spasa. Slavlje je moglo da počne.

Pored Lazarova, Stoilov i Manaskov su sedam puta bili precizni.