Silna Norveška razbila Mađare za prvo polufinale SP! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 Silna Norveška razbila Mađare za prvo polufinale SP!

Silna Norveška razbila Mađare za prvo polufinale SP!

Zemlja Norveška definitivno neće više biti prepoznatljiva na rukometnoj mapi sveta samo po uspesima nežnijeg pola! Fantastična četa Kristijana Bergea isprašila je i Mađare, i obezbedila prvo polufinale Mondijala u istoriji ove reprezenzije.

Mađarska je u osmini finala napravila senzaciju eliminisavši Olimpijskog šampiona Dansku, ali u četvrtfinalu nisu imali nikakvih šansi protiv zahuktalih skandinavaca iz Norveške  – 31:28 (17:10).

Ispostavilo se da je meč odlučen već u prvoj četvrtini. Rastrčani Norvežani su surovo kaznili tralajv start tima Ćavije Sabatea – već u sedmom minutu bilo je 6:1, u 17. je na semaforu pisalo 11:4. Pokušavali su Mađari da se vrate u igru, smanjili na 12:8, ali su u poslednjem minutu prvog dela napravili par propusti zbog kojih su na odmor otišli sa zaostatkom od sedam golova.

Priča je bila završena nakon pogotka Mirhola u 37. minutu za 23:14 – Mađarska je odbila da se preda, ali je zaliha bila ogromna. Sve što su momci Ćavije Sabatea uspeli je da ublaže poraz, u toj meri da krajnji rezultat i ne oslikava realan odnos snaga na terenu.

Sagosen i Tonesen su bili na svom nivou sa po pet pogodaka, dok su Bjernsen i Mirhol pogađali po četiri puta. Među stativama je briljirao sjajni golman Bergerud sa 14 intervencija. U poraženom taboru, Ćasar je pogodio 11 puta (6/6 sa 7m.), Banidi šest, Bodo pet…

Norveška u polufinalu čeka boljeg iz duela Španija – Hrvatska.