Španci slomili Island u nastavku, Norvežanima rovovska borba sa Poljacima - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 Španci slomili Island u nastavku, Norvežanima rovovska borba sa Poljacima

Španci slomili Island u nastavku, Norvežanima rovovska borba sa Poljacima

Poslednja dva meča drugog dana takmičenja na Mondijalu u Francuskoj dobila su očekivane ishode – Španija je savladala Island 27:21 (10:12), a Norveška je posle velike borbe pobedila Poljsku sa 22:20 (12:10).

U okviru prvog kola grupe B, Španci su rutinski opravdali ulogu favorita protiv Islanda, iako su bili u zaostatku čitavim tokom prvog poluvremena. „Ribari“ su 20-ak sati pred prvi nastup ostali bez ubedljivo najvažnijeg člana tima, Arona Palmarsona, koji je Mondijal okončao i pre nego što je počeo, zbog istegnuća mišića noge.

Karason, Arnarson i Sigurdson su držali Islanđane u igri, ali samo do početka drugog poluvremena, kada je počela i španska furija, koja je za 10-ak minuta praktično rešila pitanje pobednika. Čak sedam španskih rukometaša je postiglo tri ili više golova, a najefikasniji su bili Balager i Kaneljas sa po četiri.

Norvežani su pobedili podmlađenu i potpuno novu selekciju Poljske sa 22:20, i to zahvaljujući sjajnoj odbrani u finišu – u poslednjih 10 minuta su sačuvali svoju mrežu, pa je loš napad ostao nekažnjen. Skandinavci su imali neznatnu prednost najvećim delom meča i zasluženo došli do prvih bodova. Najbolji su bili Hansen sa šest i Bjernsen sa pet golova, dok je u timu Talanta Dujšebaeva najefikasniji bio  Dašek sa sedam pogodaka, jednim više od Tomaša Gebale.