Francuskinje u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Francuskinje u finalu!

Francuskinje u finalu!

aReprezentativke Francuske plasirale su se u finale Svetskog prvenstva. One su u polufinalnoj utakmici bile bolje od Danske sa 28:23 (14:12). Najzapaženije u pobedničkom timu bile su Alexandra Lacrabere sa 10 golova i Amandine Leynaud sa 10 odbrana. U danskoj ekipi, Christina Pedersen je upisala 14 odbrana, a Line Jorgensen 7 golova.

Neizvestan početak obećavao je interesantnu utakmicu do samog kraja. Francuska je već u 3. minutu susreta bila u problemu, povredu kolena zadobila je Allison Pineau i polufinale je za nju bilo završeno. Ali, to ih nije mnogo poremetilo. Do 9. minuta vodile su izjednačenu borbu sa Danskom, koja je ipak uspela da se dođe do osetnije prednosti od 4:7, zahvaljujući dobrim odbranama Pedersen. Francuska je ubrzo uzvratila i stigla do izjednačenja. Rezultatska klackalica nastavila se sve do poslednjih minuta prvog dela meča, kada stvar u svoje ruke preuzima Lacrabere i svom timu donosi prednost od 14:12.

Deset minuta drugog poluvremena bila su dovoljna selekciji Francuske da dođe da visokih šest golova prednosti (20:14), odličnom igrom u odbrani i prodornim napadima. Skandinavke preko svojih bekova prave seriju, stižu na svega dva gola minusa 20:18 u 44. minutu. Francuska je uspešno držala vođstvo na svojoj strani, Dankinjama je nestala koncentracija u ključnim momentima, pa je pitanje pobednika već bilo rešeno.

Francuska će se u finalu sastati sa boljom ekipom iz druge polufinalne utakmice između Norveške i Španije.