Anđelković i Šešum: Od sjaja do nesrećnog poraza! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Anđelković i Šešum: Od sjaja do nesrećnog poraza!

Anđelković i Šešum: Od sjaja do nesrećnog poraza!

Jedan od najiskusnijih reprezentativaca Srbije, Danijel Anđelković, silom prilika je odigrao utakmicu na poziciji levog krila koja je usled povrede Ivana Nikčevića ostala nepokrivena. Prvi Denijev komentar bio je:

-Teška utakmica. Nismo imali šta da izgubimo, ali na kraju smo izgubili otprilike dosta toga. Dobro smo otvorili utakmicu, iznenadili protivnika odbranom. U prvom poluvremenu je dosta toga funkcionisalo, međutim u drugom smo imali problema sa realizacijom i stigao nas je umor. Dosta smo se istrošili i nesrećno primili gol u poslednjoj sekundi. Za nas je i jedan bod bio dosta. Povreda Nikčevića je dosta uticala na našu igru i na ishod meča mogu da kažem. Ja nisam pravo krilo, samo sam stajao tamo, sigurno da je on kao vrhunsko krilo mogao mnogo toga bolje da uradi nego što sam ja.

Posle prvog poluvremena videli smo savršenu Srbiju?

-Tako je. Dobra odbrana, dobri golmani, dosta toga nam je polazilo za rukom i njihovi golmani se nisu mnogo pitali. Mislim da je 22 gola u prvom poluvremenu dosta, pogotovu na velikom takmičenju. Međutim, drugo poluvreme smo stali. Borili smo se, ali malo nas je bilo u rotaciji. Možemo da igramo sa najboljima, to znamo, ali ne znamo koliko dugo, a videli ste kako smo nesrećno izgubili.

Najmlađi reprezentativac, Žarko Šešum ovako je prokomentarisao utakmicu:

-Primili smo 6-7 golova u drugom poluvremenu iz nepoznatih razloga. Te razloge moramo da nađemo kada budemo malo hladnije glave. Pokazali smo protiv velike ekipe, a Danska to jeste, da možemo da igramo ravnopravno čak i da u većem delu utakmice budemo bolji. Oni su pokazali da su velika ekipa da nisu slučajno u vrhu svih ovih predhodnih godina i ovde su favoriti za zlato. Pozitivno je to što smo igrali egal sa jednom tako strašnom ekipom.

Danci kao da su izmislili trčanje u rukometu, nismo uspeli da ih pretrčimo?

-Pretrčali smo ih 40 minuta, nametnuli strašan tempo koji nas je možda i slomio. Ali, jednostavno mi tako igramo. Idemo iz utakmice u utakmicu do poslednjeg atoma snage bez obzira gde nas to vodilo. Verujem da će u narednom periodu za nas taj tempo biti normalna stvar i da ćemo mi biti ti koji će lomiti protivnike. Danas nismo uspeli do kraja da slomimo fantastičnu reprezentaciju Danske.

Koliko raste ekipi samopouzdanje posle jedne ovakve utakmice?

-Sigurno da raste. Moramo da ohladimo glave, motivišemo se za utakmicu sa Brazilom. Ne smemo sad stati, nije smak sveta izgubiti od jedne ovakve ekipe jedan razlike golom u zadnjoj sekundi. Ovakva jedna reprezentacija kao što smo mi, koja je nova i tek je dve godine zajedno na prvom velikom takmičenju, na ovu utakmicu može samo pozitivno da gleda. Mnogo toga pozitivnog je bilo.