Grupa C (Varaždin): Makedonija ubedljiva sa Alžirom, Nemci "slomili" Tunižane! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Grupa C (Varaždin): Makedonija ubedljiva sa Alžirom, Nemci "slomili" Tunižane!

Grupa C (Varaždin): Makedonija ubedljiva sa Alžirom, Nemci "slomili" Tunižane!

Selekcija Makedonije zabeležila je prvu pobedu na SP protiv selekcije Alžira 32:19 (16:8) u okviru drugog kola grupe "C" u Varaždinu. Makedonija je susret  počela dobro i vodila sa 4-1, no onda dolazi do pada koncetracije, Alžirce preokreću na 5-4, tako da je sve do 15-te  minute utakmica bila izjednačena (7:7). Do kraja poluvremena, Makedonija preuzima kontrolu igre, Angelov brani sve, a Lazarov, Aluševsi i Temelkov pune mrežu Alžiraca za 16:8 na kraju prvog dela.

Početkom drugog poluvremena igralo se gol za gol, sve do 38. minute, kada u narednih 10 minuta, Makedonija pravi 9:1 i zasluženo na kraju slavi sa 32:19.

Za igrača utakmice je proglašen Kire Lazarov, koji je zabio ukupno 9 golova. Mora se spomenuti i da je na golu  briljantan bio Petar Angelov, koji je zaustavio 19 šuteva od ukupno 38 (50%).

U drugom meču dana, Nemačka je posle velike borbe uspela da slomi otpor Tunisa u poslednjih nekoliko minuta i slavi 26:24 (12:12). Iako su Tunižani krenuli dobro, vodili i sa četiri razlike u prvom poluvremenu, nisu imali dovoljno snage da se suprostave "Pancerima", koji su uspeli da zabeleže prvu pobedu na prvenstvu, posle prokockane šanse u meču sa Rusima, iako su vodili tri razlike na par minuta pre kraja…