Hrvatska i Francuska pred polufinalom! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Hrvatska i Francuska pred polufinalom!

Hrvatska i Francuska pred polufinalom!

Posle prvog kola u polufinalnoj grupi u Zagrebu, gotovo da je sve jasno. U poslednjem meču dana, Hrvatska je savladala Mađarsku 27:22 (14:12) pred 15000 gledalaca u "Areni". Poslednje vođstvo Mađara u 25. minutu, bilo je i sve što je viđeno od njihovih pobedničkih ambicija u duelu sa domaćinom. Hrvatska nije blistala, ali je došla do pobede, ponajviše zahvaljujući Ivanu Čupiću (6) i Tončiju Valčiću (5). Kod Mađara, Laslo Nađi je došao do cifre od šest golova. Ovom pobedom, Hrvatskoj je potreban još samo bod u duelu sa Slovačkom da bi se našla u polufinalu.

Ranije danas, Francuska je bez većih problema došla do pobede u duelu sa Švedskom 28:21 (16:10). U petnaestom minutu je bilo 10:3 za olimpijske šampione, a sve do kraja odrađivanje posla na istoj razdaljini. Najbolji Gigu (7/7) i Karabatić sa po sedam golova, dok je čast Šveđana spašavao Anderson sa pet pogodaka i solidni golmani.

U prvom meču dana, Slovačka je pokazala da se mora shvatati sve ozbiljnije. Koreja je morala da poklekne 20:23 (12:15), a Slovaci ostaju jedini, koji još teoretski mogu u polufinale. .