Iz Osijeka u Zagreb idu Francuska, Mađarska i Slovačka! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Iz Osijeka u Zagreb idu Francuska, Mađarska i Slovačka!

Iz Osijeka u Zagreb idu Francuska, Mađarska i Slovačka!

Olimpijski šampioni iz Francuske ispunili su očekivanja posle prvog kruga i sa maksimalnim učinkom idu u glavnu rundu. Danas su na meniju bili Mađari u pobedi 27-22. Severni susedi su „proigrali“ tek u poslednjih 10 minuta kada nije bilo moguće dostići veliku zalihu Francuza(+10) i sve što su uspeli svelo se na pristojan poraz. STATISTIKA

Slovačka je u pobedi nad Rumunijom 28-23 overila kartu za glavnu rundu u Zagreb i posle remija sa Mađarskom još jednom potvrdila da uz kontinuitet dobrih igara i poseduje kvalitet za drugi krug. Rumuni su vodili u prvom poluvremenu, ali su u nastavku Slovaci preokrenuli. Imali su i danas odličnog Stokhla na golu sa 16 odbrana(nije slučajno među najboljim golmanima šampionata) i efikasne Kukucka(8), Vala(6) i Staranovskog(5) koji su u određenim periodima bili presudni za ishod utakmice. STATISTIKA

Argentina je konačno pobedila nekoga! A koga drugog do Australiju koja je verovatno najslabija reprezentacija na prvenstvu, a rezultat je glasio 36-16. STATISTIKA Obe reprezentacije putuju u Pulu na „President kup“ za plasnam od 13 do 24 mesta na Svetskom prvenstvu.

Francuska u Zagreb putuje sa 4 boda, dok će Mađarska i Slovačka poneti po 1.