Odlična završnica za trofej "Marrane"! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Odlična završnica za trofej "Marrane"!

Odlična završnica za trofej "Marrane"!

Reprezentacija Srbije osvojila je trofej "Marane", pobedivši u finalnom meču reprezentaciju Tunisa 38:32 (17:20). Pobednika je presudila dobra igra Srba u drugom poluvremenu, pogotovo u poslednjih pet minuta, kada su "Orlovi" od minimalnih 31:30 došli do ubedljive pobede. Najefikasniji u redovima Srbije, bili su Toskić sa sedam, te Ilić i Nikčević sa šest, dok je na golu solidnu partiju pružio Darko Stanić, skupivši 13 odbrana. Srpski rukometaši se sutra vraćaju u Kovilovo, gde će do 15. januara finalizirati pripreme za Svetsko prvenstvo.

Početak utakmice je pripao Srbiji (4:2, 7m), da bi drugi deo prvog poluvremena protekao u dominaciji selekcije, koju će na Svetskom prvenstvu voditi Zoran Tuta Živković, legenda jugoslovenskog i srpskog rukometa. Od 11:11 u 18. minutu, Tunižani prave i +4 u poslednjem minutu prvog dela (20:16), da bi Momir Ilić spustio na -3 (17:20) i tako se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme donosi mnogo angažovaniju igru izabranika selektora Jovice Cvetkovića. To se odmah vidi po rezultatu, pa posle pet minuta, bez primljenog gola, Srbija ulazi u egal (20:20). Alem Toskić i Ivan Nikčević po prvi put odvode Srbiju na +3 (24:21), da bi vicešampioni Afrike zadnji put zapretili nešto kasnije vođstvom od 29:28 (51.m). To je bilo i sve od njih, a u narednih devet minuta, razigrani srpski reprezentativci postižu deset golova, primaju tri, i trijumfalno završavaju učešće na turniru, koji je bio poslednja provera pred polazak u Poreč.