Šveđani "spremniji" - Srbija osma! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Šveđani "spremniji" – Srbija osma!

Šveđani "spremniji" – Srbija osma!

Reprezentacija Srbije poražena je u meču za sedmo mesto na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj od selekcije Švedske 29:37 (16:20). U utakmici , čiji su akteri, čini se, jedva čekali poslednji sudijski zvižduk, pobedila je fizički spremnija i motivisanija ekipa. Tokom čitavog meča, Šveđani su bili u vođstvu i na kraju zasluženo osvojili sedmo mesto. Srbija će do Švedske 2011. godine, biti zvanično osma reprezentacija sveta, što je svakako uspeh…

Početak utakmice je nagovestio i njen završetak. Na licima igrača, koje predvodi Jovica Cvetković, videla se icrpljenost. Šutevi su bili mlaki, kretnje takođe, tako da je Cvetković već u šestom minutu tajm-autom pokušao da promeni tok događanja (pri rezultatu 5:2). To mu nije pošlo za rukom, iako je razlika u jednom trenutku iznosila samo jedan gol (12:11, 19. minut). Najveća opasnost u prvom delu je bio mladi Oskar Karlen, koji je sjajno menjao Kima Andersona na desnoj strani napada Šveda.  U Srbiji, najaktivniji Vučković i šuterski raspoloženi Vujin, održavali su nadu do kraja prvog dela, koje je završeno rezultatom 20:16.

Period posle odmora ništa dobro nije doneo „Orlovima“.  Skandinavska selekcija koju sa klupe predvode legende Olson i Lindgren, postiže tri brza gola na samom startu za 23:16, i otprilike postavlja odnos, koji smo pratili do kraja utakmice. Pokušao je Cvetković stalnim rotacijama da smanji minus, koji je u jednom trenutku iznosio i osam golova (28:20, 34:26), ali ovoga puta, nije u tome uspeo. Razloge smo naveli na samom početku. Na kraju, dobro se i završilo. Cilj je postignut, a posle svega, možemo biti zadovoljni,iako će nas porazi od Poljaka i Šveđana, opominjati da u svakom segmentu rada oko reprezentacije, moramo biti avangardni…