Uvodna pobeda nad Islanđanima! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaHrvatska 2009 Uvodna pobeda nad Islanđanima!

Uvodna pobeda nad Islanđanima!

Rukometaši Srbije pobedili su u prvom kolu turnira u Francuskoj, selekciju Islanda 31:28 (15:13). Najefikasniji "Orlovi" bili su Ilić i Vujin sa po pet golova, dok su Nikčević i Ćuruvija postigli po četiri pogotka. Na golu je bio odličan Darko Stanić sa 15 odbrana, dok je "Ribare" predvodio Brunjarson sa šest golova. Srpski rukometaši su odlično ušli u meč. Već u 15. minutu, imali su veliku prednost, 9:3. Islanđani prave mini seriju od 4:0 i dolaze na 7:9, a zatim i na 10:11. Ipak, Srbija odlazi na odmor sa dva gola razlike (15:13).

Sredinom drugog poluvremena, srpski rukometaši od 39. do 43. minuta prave +3 i sa 20:17 odlaze na 23:17. Najveću prednost imaju u 46. minutu, 25:18, kada sledi pad u igri selekcije selektora Cvetkovića, pa "Ribari" dolaze na 25:27 na pet minuta pre kraja. No, to je bilo sve od njihovog otpora večeras, a srpskoj selekciji sada sledi dan odmora, pred meč sa domaćinom turnira, Ivrijem.

Srbija – Island 31:28 (15:13)

Mesto: Pariz-Ivri , Hala Gimnazium

Gledalaca: 500

Sudije: Pichon Stevan i Buy Olivier (Francuska)

Sedmerci: Srbija 4/3; Island 5/4;

Iskljucenja: Srbija 4 minuta; Island 8 minuta;

Srbija: Toskić 1, Kojić 1, Ćuruvija 4, Šešum, Vujin 5, Nikčević 4, Stoianović 2, Vučković 3, Ilić 5, Bojinović 2, Anđelković 3, Nikolić 1, Pejanović 10 odbrana, Stanić 15 odbrana .
Island: Stefanson S 1, Fritson 4, Brunjarson 6, Kristijanson 5, Friogirson 2, Jonson 3, Guomudson 1, Gretarson 2, Gunarson 3, Gislanson 10 odbrana, Gunarson 3 odbrane.

U drugom susretu dana, u grupi "A", Češka je savladala Katar 29:26.