Kup EHF (žene): Ubedljiv trijumf FCM-a! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Kup EHF (žene): Ubedljiv trijumf FCM-a!

Kup EHF (žene): Ubedljiv trijumf FCM-a!

sRukometašice FC Midtjylland-a ostvarile su visoku pobedu od 28:21(13:10) nad ekipom Tvis Holstebro u prvoj finalnoj utakmici EHF Kupa. Najzaslužnije za pobedu u domaćoj ekipi bile su Sabine Englert sa 14 odbrana i Trine Troelsen sa 10 golova. U ekipi Holstebra, Ann-Grethe Norgaard upisala je 7 golova.

Prvu i jedinu prednost Tvis Holstebro imao je na startu susreta od 0:1. Od tada na scenu stupaju domaće igračice i prave preokret za 4:1. Sabine Englert odlično je branila, a u napadu jeTrine Troelsen bila nezaustavljiva. Pad koncentracije u redovima FCM-a, gošće su iskorstile i u nekoliko navrata stizale do izjednačenja (7:7, 14 minut; 8:8, 21 minut; 9:9, 22 minut). U finišu prvog dela susreta domaće pojačavaju tempo i stižu do tri gola prednosti.

Drugo poluvreme u potpunosti je bilo u znaku Sabine Englert, koja je „spustila roletnu“ na svoj gol i vezala ruke rukometašicama Holstebra. Jedino se Ann-Grethe Norgaard trudila da svoj tim povuče ka povoljnijem rezultatu, ali to nije imalo previše efekata. Najveću prednost na utakmici, FCM je stekao na deset minuta pre kraja (24:14), ali zbog opuštanja mogu da se zadovolje sa samo sedam golova prednosti pred revanš koji će se takođe igrati u Danskoj, ali na terenu Tvis Holstebra.

Revanš je na programu 15.maja u 16:50h sa direktnim prenosom na ehfTV.com.

FC Midtjylland Handball – Team Tvis Holstebro 28:21 (13:10)
Hala: Ikast Sportscenter
Gledalaca: 2500.
Sudije: Branka Marić – Zorica Mašić (Srbija)
Isključenja: FCM 8 minuta; TTH 6 minuta.

FCM: Englert 14 odbrana, Troelsen 10, Torstenson 6, Nostvold 3, Jorgensen 2, Stang 2, Ostergaard 2, Thorsgaard 1, Dalgaard 1, Moller 1.

TTH: Toft 7 odbrana, Norgaard 7, Seest 3, Kristiansen 3, Gravholt 3, Zeigermann 1, Groot 2, Chemnitz 1, Jonsdottir 1.