Balkan-Handball.com

LŠ: Celje traži ključne bodove u Brestu, žurka u Skoplju!(Satnica)

Pored Svestkog prvenstva za dame koje je u petak počelo u Nemačkoj, možda i najbogatiji rukometni vikend ove godine činiće i poslednje kolo EHF Lige šampiona za muškarce u 2017. godini.

Veoma važan zadatak očekuje slovenačkog šampiona Celje na gostovanju u Belorusiji, gde će igrati protiv direktnog konkurenta za četvrto mesto u grupi B, Meškov Brestom (16.15). Oba tima na svom kontu imaju po pet bodova – momci Sergeja Bebeška imaju četiri uzastopna poraza u elitnom nadmetanju, dok su Celjani, nakon trijumfa u Kilu, doživeli dva neuspeha u nizu.

Do samog kraja grupne faze vodiće se borba za četvrto mesto koje vodi u osmini finala, a u konkurenciji je i poslednjeplasirani Alborg sa četiri poena.

Šampion Evrope će najbolju godinu u istoriji kluba okončati u svojoj „Jane Sandanski“ dvorani, utakmicom protiv švedskog Kristijanštada (17.30). Crveno-crni će svakako ostati na prvom mestu Grupe A, pošto su u prethodnih devet mečeva upisali sedam pobeda i dva remija, ali ne treba sumnjati da će propustiti priliku da na najbolji mogući način, zajedno sa svojim navijačima, isprate zlatnu 2017. godinu, tokom koje su pretrpeli samo jedan poraz u Ligi šampiona (od Meškov Bresta).

Treći balkanski tim koji će u subotu na teren je skopski Metalurg. Makedonski viceprvak gostuje Sportingu u Lisabonu (21.00), u duelu grupe D. Jednu od dve ovosezonske pobede momci sa Autokomande ostvarili su upravo protiv lisabonskih „Lavova“, a ukoliko bi ponovili taj uspeh, pretekli bi portugalskog šampiona na četvrtom mestu.

Derbi dana igra se od 18.00, kada Vesprem nakon tri uzastopna poraza dočekuje posrnulo Vive Kielce, a jako zanimljiva borba očekuje se i u Nantu, gde domaćin predvođen kirilom Lazarovim dočekuje Barselonu.

Evo i kompletmog rasporeda mečeva 10. kola Lige šampiona:

Sreda:

PPD Zagreb – RNL 30:26

Flensburg – Kil 30:33

Subota

16.00 Seged – Visla Plock

16.15 Meškov Brest – Celje

17.30 PSŽ – Alborg

17.30 Vardar – Kristijanštad

18.00 Vesprem  -Vive Kielce

20.45 Nant – Barselona

21.00 Sporting – Metalurg

Nedelja

14.00 Bešiktaš – Čehovski Medvedi

15.00 Motor – Monpelje

16.00 Skjern – Gorenje

17.00 Elverum – Ademar

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *