Makedonija zrelo i sigurno do prvih bodova! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Makedonija zrelo i sigurno do prvih bodova!

Makedonija zrelo i sigurno do prvih bodova!

9 komentari

Reprezentacija Makedonije je pobedom počela Svetsko prvenstvo. Prva prepreka je preskočena, Tunis je savladan rezultatom 33:25 (18:14).

Početna nervoza i paklena atmosfera tuniških navijača, nije dugo predstavljala problem Makedoncima. Tunis je poveo sa 2:0, ali je Makedonija brzo konsolidovala odbranu, pronašla pametna rešenja u napadu i stekla prednost od 9:4 u 13. minutu, posle pogodaka Manaskova i Georgievskog. Tri minuta kasnije, i Naumče Mojsovski pogađa za 11:5.
Na krilima energičnog Sanaia, Tim Seada Hasanefendića se vraća u igru I smanjuje na 14:13. Ipak, Ristovski, Lazarov, Stoilov i Mojsovski smiruju situaciju i obezbeđuju Makedoniji lagodnih 18:14 na velikom odmoru.

Kakva takva neizvesnost u nastavku trajala je do 47. Minuta. Tunis nije iskoristio par napada za minus tri, nakon čega su potpuno pali. Makedonci su igrali jako zrelo, pametno, iskusno. Suvereno su čuvali prednost, a kada rival nije uspeo da je ugrozi, iskoristili su priliku da reše meč.Prednost je počela da raste, brojni tuniski navijači su utihnuli, a Falange počele da slave. U 53, minutu, na semaforu je pisalo 30:21, a pred ulazak u poslednji minut, rekordnih 33:23.