Silne Crnogorke do ubedljive pobede nad Srpkinjama - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaNEMAČKA 2017 Silne Crnogorke do ubedljive pobede nad Srpkinjama

Silne Crnogorke do ubedljive pobede nad Srpkinjama

Ženska reprezentacije Crne Gore i Srbije odmerile su snage u Baru u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj. Slavila je selekcija Crne Gore ubedljivo 36:26 (16:13) na debiju novog selektora Pera Johansona i tako pokazala da je u punom sastavu i dalje vrhunska ekipa.

Srbija bez Andree Lekić i Katarine Tomašević pružila je dobru partiju u prvom poluvremenu, ali je u nastavku jaka odbrana i kontra domaćina učinila svoje. Jovanka Radičević je meč završila sa čak 11 postignutih golova.

Srpkinje i Crnogorke odigraće još jedan meč zatvorenog tipa, nakon čega slede poslednja tri dana priprema pred put u Nemačku.

Crna Gora – Srbija 36:26 (16:13)

Bar – Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Kažanegra i Vujačić (Crna Gora). Sedmerci: Crna Gora 6 (6), Srbija 6 (5). Isključenja: Crna Gora 6, Srbija 14 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (14 odbrana), Hasanić, Nenezić (jedan sedmerac), Radičević 11 (5), Grbić 2, Despotović 2, Brnović 1, Ujkić 2, Klikovac, Premović 2, Konatar, Pavićević, Božović, Jauković 5, Ramusović 3, Bulatović 6 (1), Raičević 2.

Srbija: Pantić (dve odbrane), Tatalović (četiri odbrane), Čolić, Radosavljević 2, Milojević, Kuridža, Števin 1, Lavko 6 (3), Damnjanović 4, L. Cvijić 1 (1), T. Radojević 4 (1), Pop-Lazić 2, D. Radojević, Lazić, Obradović 1, Nikolić 1, Stoiljković 1, D. Cvijić 1, Rančić, Dmitrović 2.