Čelična Danska odbrana prejaka za Špance - Nemci ciljaju polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaPOLJSKA 2016 Čelična Danska odbrana prejaka za Špance – Nemci ciljaju polufinale!

Čelična Danska odbrana prejaka za Špance – Nemci ciljaju polufinale!

Veoma interesantna dva meča viđena su u Vroclavu, gde se vode borbe u okviru druge grupe glavne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. U prvom duelu, Nemaćka je savladala Rusiju 30:29 (17:16) posle neizvesnog meča u kome je tim selektora Torgovanova rivalu bio za petama svih 60 minuta. Nemce je predvodio raspucani Kristijan Dizinger, strelac sedam golova, baš koliko je kod Rusa postigao Timur Dibirov.

STATISTIKA

U drugom meču dana, viđen je fantastičan obračun dve sjajne ekipe i dva maestralna golmana.  Arpad Šterbik (21 odbrana) je nadvisio svog kolegu Niklasa Landinda (17), ali je zato danska odbrana bila od čelika u drugom poluvremenu,. kada je tim Gudmundura Gudmundsona napravio serijo 7:0 i sa 16:18 stigao do nedostižnih 23:18 u 54. minutu.  Čak 12 minuta bez postignutog gola, izabranici Manola Kadenasa nisu mogli nadoknaditi u samoj završnici, pa im tako ostaje da pobede u preostala dva meča do kraja i tako obezbede praktično obezbede polufinale.

Danska – Španija 27:23 (11:14)