Katar odbranio titulu u Aziji! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaPOLJSKA 2016 Katar odbranio titulu u Aziji!

Katar odbranio titulu u Aziji!

Reprezentacija Katara je pobednik 17. šampionata Azije u Bahrainu. Katarani su odbranili titulu pobedom protiv domaćina 27:22 (12:11). U reprizi finala iz 2014, vicešampion sveta je savladao Bahrain koji je pružio jak otpor.

Sve do 50. minuta, nijedna od reprezentacija nije uspela da stekne više od dve gola preimućstva. Bahrain se održao u igri zahvaljujući disciplinovanoj odbrani i napadačkom učinku Mahmuda Abdulbakera. I pored velike podrške sa tribina dvorane „Khalifa Sports City Hall“, tim Fernarda Barbeita nije uspeo da iskoristi svoje dobre trenutke kako bi kapitalizovao prednost, što ga je na kraju koštalo poraza.

Usled greške klupe Valera Rivere, Katar je pri rezultatu 16:16 dva minuta igrao sa tri igrača u polju, ali je Bahrain za to vreme postigao samo jedan gol. Sjajno je branio Goran Stojanović, au finišu su stvar u svoje ruke uzeli Žarko Marković i Rafael Kapot, koji je postigao čak pet golova u poslednjih 10 minuta.

U meču za treće mesto, Japan je savladao Saudijsku Arabiju sa 25:16.