Poraz za kraj: Makedonija bez pobede završila EP - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaPOLJSKA 2016 Poraz za kraj: Makedonija bez pobede završila EP

Poraz za kraj: Makedonija bez pobede završila EP

2 komentari

Reprezantacija Makedonije okončala je takmičenje na Ep u Poljskoj porazom od Belorusije 30:29 (14:13), i tako zauzela poslednje mesto u prvoj grupi druge faze. Makedonci su turnir okončali bez trijumfa, sa četiri poraza i dva remija. Sve nade za plasman u olimpijske kvalifikacije položene su u pobedu Francuske nad Norveškom i Poljske nad Hrvatskom, kako Norvežani ne bi prošli u polufinale.

MAKEDONIJA

Dupjačanec, Ristoski 16 odb – Manaskov 4, Stoilov 2, K. Lazarov 10, markoski 1, Mojsovski 2,  Pribak 3, Georgievski 3, Ojleski 2, Peševski 2, F. Lazarov, Mitkov, Kuzmanovski, Jonovski, Mirkulovski

BELORUSIJA

Kišu, Saldacenka – Kuleš 5, Kadkevič 4, Pukovski 11, Zajcau, Nikulenkau, Pacikailiik, Jurinok 5, Baranau 3, Prakapenia, Karalek 2, Citu

Posle neizveesnog prvog poluvremena u kojem su se timovi smenjivali u vođstvu,  Belorusi su furiozno otvorlili drugi deo igre i serijom 6:1 poveli sa 20:14. Pukovski, koji je preuzeo ulogu povređenog Rutenke, bio je nerešiva enigma za makedonsku odbranu. Tim Ivice Obrvana je ipak uhvatio poslednji voz i na krilima Lazarova uspeo da se vrati u meč. As Barselone je poslednjim u nizu svojih golova izjednačio na 27:27 u 55. minutu, ali do potpunog preokreta nije došlo. Baranau, Kuleš i Karanek su pogađali do kraja za Beloruse, koji su poveli sa 30:28. Manaskov je postigao utešni pogodak 20 sekundi pre kraja.