Švedski zid neprobojan za Slovence - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaPOLJSKA 2016 Švedski zid neprobojan za Slovence

Švedski zid neprobojan za Slovence

Loš start Slovenije! Reprezentacije od koje se puno očekuje na EURO 2016 u Poljskoj i pored paklene grupe u Vroclavu, doživela je poraz na startu od selekcije Švedske 21:23 (9:16). Posle očajnog prvog dela, uspeli su izabranici Veselina Vujovića da se vrate u meč, od 18:10 stignu na 20:20 u 50. minutu, ali je tada ponestalo snage za preokret. Odluka je pala u poslednjem minutu. Smušen napad Slovenaca za izjednačenje završio je Zarabec iznuđenim šutem koji je Anderson odbranio, nakon čega je usledio neuspeli presing Gajića i drugova, završen golom Petersena za 21:23…

Kakav su učinak imali bekovi Slovenaca napad igrala Slovenija u prvom delu najbolje govori podatak da je prvi gol sa te pozicije postigao Miha Zarabec u 17. minutu (7:5). Dobrom odbranom, Skandinavci su poluvreme završili serijom 7:2, ali je Veselin Vujović uspeo da probudi svoj tim u nastavku.

Najniža tačka bila je 18:10 u 33. minutu. Razbranio se Goražd Škof, zaigrala je bolje i odbrana, a u napadu se nalazilo rešenja i preko Mateja Gabera na crti. Gol po gol, Zormana, Gajića, Kavtičnika, sve do onog Bombačevog za 20:20 u 50. minutu, Slovenci su uspeli da se vrate da bi u finišu ispoljili stare boljke.

Bez šuta spolja, bez takve vrste opasnosti balkanskog tima, Šveđani su ponovo uspostavili dominaciju na terenu. Teško je bilo laganim Slovencima da nadigraju odbranu koju je predvodio Tobias Karlson. Ideja je ponestalo, bodovi su otišli reprezentaciji „tri krune“.

U drugom meču grupeC, Španija je savladala Nemačku 32:29 (18:15) i tako najavila šampionske ambicije na ovom šampionatu. U timu Manola Kadenasa, krila su bila najefikasnija, Rivera sa sedam, odnosno, Tomas sa golom manje.  Što se tiče Nemaca, Kristijan Dizinger se zaustavio na šest golova