Rukometno druženje veterana u prelepom gradu Omišu kraj Splita, na obali Jadranskog mora, očekivano je poprimilo i intezivnije takmičarske obrise drugog dana nadmetanja. Od 14 do 20 časova, na dva rukometna borilišta fantastične dvorane SC „Ribnjak“, odigrano je mnoštvo mečeva u sve tri konkurencije, pa smo dobili i neke polufinaliste.
U konkurenciji muškaraca 37 +, to su Jagodina i ukrajinski Tornado iz grupe A, dok će se najbolja dva tima grupe B biti određena sutra, kada se odigra poslednje kolo.
U konkurenciji starijih veterana (50+), Zlatne godine su rutinski opravdale ulogu favorita grupe B, a isto je učinila i ukrajinska Odesa u grupi A, pa se očekuje da ova dva tima u direktnom duelu odluče i o šampionu.
Kod dama, Crna Gora je sa dve pobede već obezbedila prvo mesto u svojoj grupi, a isto je učinila i ekipa Sinja sa oba trijumfa.
Pogledajte sve dosadašnje rezultate i tabele u svim kategorijama prvog izdanja turnira za koji se organizatori, ali i svi učesnici, nadaju da će postati tradicionalan.
MUŠKARCI, 37+
GROUP A
1. JAGODINA (SERBIA) 5
2. TORNADO (UKRAINE) 4
3. BOSNA SARAJEVO (BOSNIA AND HERZEGOVINA) 3
4. OLD BOYS (HUNGARY) 0
1.Round
Bosna Sarajevo – Jagodina 10:10 (4:5)
Tornado – Old Boys 8:6 (5:3)
2.Round
Jagodina – Tornado 8:7
Bosna Sarajevo – Old Boys 9:8
3. Round
Jagodina – Old Boys 9:8
Tornado – Bosna Sarajevo 9:4
GROUP B
1. BRNO (Czech Republic) 3
2. HRV. DRAGOVOLJAC (Croatia) 2
3.TROGIR (Croatia) 2
4. VIENNA ALL-STARS (Austria) 1
1. round
Vienna All Stars – Hrvatski Dragovoljac 8:11
Trogir – Brno 8:8
2. round
Brno – Hrvatski Dragovoljac 12:5
Vienna All Starts – Trogir 7:7
3. round
Vienna All Stars – Brno
Hrvatski Dragovoljac – Trogir
MUŠKARCI, 50 +
GROUP A
- ODESSA (UKRAINE) 4
- SPLIT (CROATIA) 2
3. ROMA HANDBALL (ITALY) 0
Roma Handball – Odesa 5:9
Odesa – Split 8:5
Split – Roma Handball 7:6
GROUP B
- ZLATNE GODINE (CROATIA) 4
- OLDI POLSKA (POLAND) 2
3. BOSNA SARAJEVO (BOSNIA AND HERZEGOVINA) 0
Zlatne godine – Bosna Sarajevo 8:6
Oldi Polska – Zlatne godine 10:13
Oldi Polska – Bosna Sarajevo 8:7
ŽENE
GROUP A
- CRNA GORA (MONTENEGRO) 4
- ODESA (UKRAINE) 2
- ZADAR (CROATIA) 1
- ŽARK SPLIT (CROATIA) 1
1. round
Odesa – Crna Gora 7:10
Zadar – ŽARK Split 3:3
2.round
Crna Gora – Zadar 9:7
ŽARK Split – Odesa 7:11
3. round
Crna Gora – ŽARK Split
Odesa – Zadar
GROUP B
1.SINJ (CROATIA) 4
2.ŽVRK SPLIT (CROATIA) 2
3.METKOVIĆ (CROATIA) 0
Sinj – ŽVRK Split 11:7
ŽVRK Split – Metković 8:2
Metković – Sinj 4:16
NEDELJA
Muškarci, 37 +
12:30 TROGIR – HRVATSKI DRAGOVOLJAC
12:30 VIENNA ALL-STARS – BRNO
15:00 POLUFINALE 1 Jagodina – 2B
15:30 Tornado – 2A POLUFINALE 2
17:00 ZA 3. MESTO
18:30 FINALE
Muškarci, 50 +
13:00 ZA 5. MESTO – Roma Handball – Bosna Sarajevo
13:30 POLUFINALE 1 Odesa – Oldi Polska
14:00 POLUFINALE 2 Zlatne godine – Split
16:00 ZA 3. MESTO
17:30 FINALE
Žene
12:00 ODESSA – ZADAR
12:00 ŽARK SPLIT – CRNA GORA
14:30 POLUFINALE 1 CRNA GORA – ŽVRK SPLIT
14:30 POLUFINALE 2 SINJ – 2A
15:00 ZA 5. MESTO
16:30 ZA 3. MESTO
18:00 FINALE
1 komentar
Poznati su i finalisti Svesrpskog kupa ali to je unovoj korelaciji potpunomizlisna vest, zar ne …