Predsednik RK Nexe, Josip Ergović: "Regionalna liga, 90%, već ove godine" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaPredsednik RK Nexe, Josip Ergović: "Regionalna liga, 90%, već ove godine"

Predsednik RK Nexe, Josip Ergović: "Regionalna liga, 90%, već ove godine"

0 komentari

 U Zagrebu je danas održana redovna i izborna skupština Hrvatskog rukometnog Saveza. Stari novi predsjednik krovne rukometne organizacije u Hrvata je Sandi Šola, koji će tu funkciju obnašati i slijedeće četiri godine. U Upravni Odbor HRS-a, na novi četverogodišnji mandat izabran je i predsjednik rukometnoga kluba Nexe iz Našica, Josip Ergović s kojim smo razgovarali po završetku Skupštine.                                                                                    

Prije svega čestitamo na novome mandatu, kako je proteklo glasovanje? Kao u nogometnom savezu ili?                                                                                                                                                        

Ha ha..prije svega hvala na čestitkama. Za razliku od nogometaša, rukometaši su svoga predsjednika izabrali jednoglasno. Sjednica je protekla u civiliziranom, kulturnom i vrlo ugodnom ozračju. Sandi Šola bio je jedini kandidat i jednoglasno izabran novi-stari predsjednik Saveza. Predsjednik je u uvodnom izlaganju podnio izvješće o dosadašnjem 2,5 godišnjem radu te posebno istaknuo velike uspjehe hrvatskih reprezentacija na velikim natjecanjima. Podsjetio je da su seniori bili 4.na Olimpijadi u Pekingu, srebrni na SP-u održanom u Hrvatskoj i EP-u u Austriji te 5.na SP-u u Švedskoj. Tu su i uspjesi juniora koji su osvojili svjetski i europski naslov kao i muške i ženske seniorske reprezentacije u rukometu na pijesku, također vlasnka svjetskih i europskih zlata. Hrvatska je organizacijom Svjetskoga prvenstva dobila nekoliko novih dvorana u kojima sada igraju rukometaši ali ih koriste i drugi športovi.

Hrvatska i Mađarska biti će domaćini i Europskog prvenstva rukometašica.                                              

To je također, još jedna potvrda Lijepoj našoj kao odličnom organizatoru velikih športskih priredbi. Istaknuta je nada kako će i to natjecanje pomoći daljnjem razvoju ženskog rukomet u našoj Domovini.

Nakon izbora predsjednika uslijedio je izbor članova Upravnog i Nadzornog odbora Saveza.             

– Da, izabran je novi Upravni i Nadzorni odbor, također na mandat od četiri godine. U sastavu ova dva tijela nije bilo promjena u odnosu na stare Odbore. Predsjednika Nadzornog odbora izabrat će članovi istog na prvoj slijedećoj sjednici Odbora. Predsjednik Saveza predložio je i tri dopredsjednika Saveza i oni bi trebali biti potvrđeni,a predloženi su Zoran Gobac, Ozren Matijašević i Boris Mesarić. Treba istaknuti da je i odaziv na Skupštinu bio velik, nazočila su 52 od 64 skupštinara.

Neizbježno pitanje – Regionalna liga?                                                                                                                   – – O Regionalnoj se ligi razgovaralo u neslužbenom dijelu Skupštine i zaključak je da je vjerojatnost da će Liga krenuti ove godine veća od 90%. Troškove utakmica, barem u prvoj fazi natjecanja snosit će klubovi sami. Rukometni klub Nexe tu ima sreću jer, s obzirom na odličan geografski položaj, ne bi trebali imati prevelike troškove. Nisu nam daleko ni Zagreb, Sarajevo, Banja Luka, Beograd, a tek nešto udaljeniji Ljubuški, Skopje, Prešov u Slovačkoj te klubovi iz Crne Gore. Za svaki slučaj, ako Regionalna liga ne starta ove godine, Skupština HRS-a je odlučila kako će Premier liga u sezoni 2011/2012., vezano uz propozicije i broj klubova, biti jednaka ovoj sezoni.

Preuzeto sa rknexe.hr

Možda vam se dopadne

Ostavi komentar


Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.