Rusija i Norveška u finalu Svetskog kupa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Rusija i Norveška u finalu Svetskog kupa!

Rusija i Norveška u finalu Svetskog kupa!

sReprezentacije Rusije i Norveške sastaće se u finalu Svetskog kupa koji se održava u Danskoj. Ruskinje su do finala stigle pobedivši Francusku sa 27:26 (13:11), dok su Norvežanke slavile protiv Španije 25:23 (14:8).

Ruskinje su imale težak posao protiv Francuskinja. Popularne „Les Bleus“ odigrale su dosta dobro prvo poluvremene. Do desetog minuta suserta imale su 1:5 prednost na svojoj strani. Ruskinje su iskoristile igrača više i stigle do izjednačenja od 5:5. Do kraja poluvremena prednost je prelazila i na jednu i na drugu stranu, sve dok Ruskinje nisu zaigrale odlučnije u napadu i uspele da steknu prednost od 13:11. Iako su u drugom poluvremenu bile u zaostatku od dva gola, Francuskinje se nisu predavale i uspele su da sitgnu do novog izjednačenja 18:18 u 40.minutu susreta. Rezultatska klackalica nastavila je da traje do samog kraja susreta, kada su u poslednjih nekoliko minuta Ruskinje uspele da postignu golove sa igračem manje i steknu prednost od 27:26. Francuskinje su imale napad za izjednačenje, šut sa krila odbranila je Sidorova, Rusija je sačuvala loptu u poslednjem napadu i zasluženo se našla u finalu.

Norveška se protiv Španije mučila jedino u poslednjih deset minuta susreta. Do 17.minuta, Španija je imala povoljan rezultat, kada je bila u zaostatku svega dva gola, ali do kraja poluvremena, kontranapadima Norvežanke su povećale prednost na 14:8. U nastavku, Norvežanke su svoju prednost održavale, sve do 41. minuta kada se Španija približava na 19:14. Vredan pomena je i pogodak sa gola na gol, golmana Španije Silvije Navaro. I pored borbenosti, Španija nije imala snage za preokret nisu imale, pa je će se pored Rusije u finale naći Norveška.

Finale i meč za treće mesto na programu su u nedelju.