SEHA: Druga pobeda Vojvodine, Vesprem bez milosti - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva SEHA: Druga pobeda Vojvodine, Vesprem bez milosti

SEHA: Druga pobeda Vojvodine, Vesprem bez milosti

Danas su odigrana tri meča 15. kola SEHA Lige. Vojvodina je u Novom Sadu protiv Borca slavila drugu pobedu u ovom takmičenju 27:24 (12:13). Vesprem je u Belorusiji doveo do očaja napad domaćek Brest Meškova 17:29 (7:14), dok je Tatran Prešov očekivano savladao Nexe na svom terenu 32:25 (18:12).

Vojvodina – Borac 27:24 (12:13)

Vojvodina je dobro počela protiv Banjalučana, vodila sa 3:0 i 4:1, ali je ostatak prvog dela pripao gostima. Rezultatska klackalica u finišu poluvremena pripala je Borcu, koji je na odmor otišao sa minimalnom prednošću. Početkom nastavka je poveo i sa 17:15, ali je od tog trenutka preokret inicirao golman Vojvodine Bojan Perović, koji u prethodnom delu sezone nije odigrao ni minut. Proradili su i bekovi Elezović i Orbović, za seriju od 4:0 i preokret. U poslednjih desetak minuta, prednost domaćina varirala je od tri do pet razlike. U pobedničkim redovima, najefikasniji su bili Todorović i Orbović sa po šest golova, dok je najefikasniji na utakmici bio Stefan Janković sa devet pogodaka.

Srpski šampion u nedelju dočekuje Porto, u utakmici 3. kola EHF Kupa.

Tatran Prešov – Nexe 32:25 (18:12)

Tatran Prešov nije imao puno problema protiv hrvatskog vicešampiona. Iako bez Krstopansa, domaćin je uspeo da pitanje pobednika reši već posle 30 minuta (18:12). Na drugoj strani, Našičani su bili lišeni pomoći trenera Zdenka Kordija, koji je odsustvovao zbog zdravstvenih problema.Radoslav Antl je bio najefikasiji sa devet golova. Na drugoj strani, istakao se Ante Gadža sa četiri.

Slovački prvak je ovim trijumfom ostao u konkurenciji za treće mesto, dok se Nexe sada okreće predstojećem rivalu u EHF Kupu, a to je  Ekilstuna Guif. Nexe dočekuje švedski tim u subotu od 19 časova.

Meškov Brest – Vesprem 17:29 (7:14)

Vesprem je zabeležio i 16. pobedu u isto toliko mečeva. Iako se možda moglo očekivati da će im gostovanje u Brestu biti jedna od najtežih prepreka ka ostvarenju perfektnog učinka u regularnom delu sezone, dogodilo se savsim suprotno. Mađarski šampion je zagospodario terenom od samog početka i vrlo rano rešio gledaoce bilo kakve neizvesnosti.  Gašper Mrguč je bio najefikasniji akter sa sedam golova, dva više od Lasla Nađa. Rastko Stojković je pogađao šest puta za domaćina (četiri puta sa sedmerca).