SRLS: Zvezda slavila na Kosovu, Sloga bolja od Partizana - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva SRLS: Zvezda slavila na Kosovu, Sloga bolja od Partizana

SRLS: Zvezda slavila na Kosovu, Sloga bolja od Partizana

U odloženom meču 5. kola srpske Superlige, Crvena zvezda je sačuvala maksimalan učinak trijumfom na gostovanju Mokroj Gori – 26:29 (14:14).

Dolazak crveno-belih u Zubin Potok izazvalo je veliko interesovanje gledalaca, koji su do poslednjeg mesta ispunili dvoranu.

To je inspirisalo i domaće rukometaše, debitante u eliti, koji su tokom prvog poluvremena imali i četiri gola prednosti. Ipak, sastav Nenada Peruničića je poravnao rezultat već do odlaska na odmor, a u nastavku je favorit još više dodao gas i do ulaska u finiš stekao tri gola prednosti. Da neizvesna završnica izostane, pobrinuo se i golman Zvezde Čolović sa dva odbranjena sedmerca u prelomnim trenucima.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je kapiten Dejan Babić sa devet golova (šest sa sedmerca), dok je kod domaćina najčešće pogađao Vuković – 10 puta, od toga četiri sa linije penala.

Istog dana, u Požegi su meč šestog kola odigrali Sloga Zmart Fors i Partizan. Domaćin je zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu slavio sa 21:19 (14:9), i tako osvojio osmi bod. Najefikasniji kod domaćina bili su Vokši, Todorović i Davidović sa po četiri gola, dok su se u crno-belim redovima istakli Živković i Stevanović sa po pet.