Srpkinje na EURO 2014! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Srpkinje na EURO 2014!

Srpkinje na EURO 2014!

Ženska reprezentacija Srbije, ostvarila je plasman na Evropsko prvenstvo, koje će se održati u Hrvatskoj i Mađarskoj decembra ove godine. Srpkinje su u odlučujućem meču grupe 5 u Nišu savladale Sloveniju 32:25 (18:15) i tako došle do prilike da brane četvrto mesto osvojeno pre dve godine na EURO 2012 u Srbiji. Pred sjajnom niškom publikom, naše rukometašice su vodile tokom čitavog meča i zasluženo došle do trijumfa…

SRBIJA – SLOVENIJA 32:25 (18:15)
Hala “Čair”
Gledalaca – 2.500
SRBIJA: Krpež, Popović 3, Trifunović, Lekić 9(3), Živković 2, Damnjanović 7, Erić, Risović tri odbrane, Rajović, Tomašević 12 odbrana, Nišavić 4, Milošević 3, Stoiljković 3, Cvijić 1, Lojpur, Dmitrović
SLOVENIJA: Zec, Krhlikar 2, Gros 5, Mitruševska 2, Hrnčić, Stefanišin pet odbrana, Lazović-Varlec 4, Marinček pet odbrana, Irman 5, Koren 1, Gregorc, Barić, Gubernić 1, Petrinja 1, Šon 2, Hrnjić 2
KRETANjE REZULTATA: 3:4 (6.) 7:5 (12.) 12:9 (21.) 16:11 (27.) 21:19 (39.) 25:19 (47.) 28:21 (50.)

Efikasni napadi i slabe odbrane obeležile su prvo poluvreme odlučujućeg duela u hali “Čair“. Od samog starta raspucale su se Andrea Lekić i Sanja Damnjanović, kojima je prijala brza igra, „trči i pucaj“. Ni Slovenke nisu ostajale dužne, već su preko Šon, Lazović i Gros vodile sve do 10. minuta (5:4), kada je serija 3:0 preko Andree Lekić i rastrčane Jelene Nišavić, donela našoj selekciji prvo opipljivije vođstvo – 7:5.

Ređali su se golovi kao na traci. Lekićeva je neumoljiva tresla mreže indisponirane Marinček, ali ni Katarina Tomašević nije dobro otvorila meč sa druge strane. Prvi put do +3, Srpkinje su stigle u 21. minutu (12:9), a pad svog tima, slovenačka selektorka Marta Bon, pokušala je da spreči tajm-autom.

To joj nije pošlo za rukom jer su Srpkinje nastavile da, bez problema, pronalaze put do slovenačke mreže, sve do maksimalnih +5 (16:11) na tri minuta pre kraja poluvremena. Konsolidovale su se Slovenke i preko Ane Gros u samoj završnici uspele da dođu do -3 – 18:15.

Nisu se predale Slovenke ni u prvih desetak minuta drugog dela. Tek u 40. minutu, kada je „Čair“ zagrmeo u svom prepoznatljvom maniru, krenuo je pobednički ples Srpkinja. Serijom 4:0, Stoiljković, Nišavić i Cvijić su donele velikih +6 – 25:19 u 47. minutu, kada je postalo jasno da će Srbija izboriti plasman na EURO 2014.

Promešao je Saša Bošković karte, a to su mu na pravi način vratile Jovana Stoiljković, Ivana Milošević i Jelena Živković, koje su u samoj završnici preuzele ulogu egzekutora. Ostalo je samo da se ustane i aplaudira…