Super liga (ž): Naisa i Zvezda podelile bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Super liga (ž): Naisa i Zvezda podelile bodove

Super liga (ž): Naisa i Zvezda podelile bodove

nU dramatičnoj utakmici drugog kola ženske Super lige, rukometašice Naise i Crvene zvezde podelile su bodove. Krajnji rezultat je glasio 25:25 (9:17). Najefikasnije u niškoj ekipi bile su Suzana Ćubela sa 6 golova i Anastasija Đoković sa 5 golova. U crveno-belom timu Luković je postigla 8 golova, a Marić 7 golova.

Gošće su dobro otpočele susret i u uvodnim minutima stekle prednost od 0:2. Nišlijke su brzo konsolidovale svoje redove, načinile seriju i preokrenule rezultat na 4:3. Međutim, zahvaljujući golovima Luković i Marić, „crveno-bele“ uzvraćaju seriju i u 11 minutu dolaze na 4:8. Nišlijke su često komplikovale u napadu, dok je Crvena zvezda igrala dosta raznovrsno, što je dovelo do toga da na odmor odu sa ubedljivim vođstvom od 9:17.

I pored toga što su bile u velikom zaostatku, Nišlijke su u nastavku zaigrale dosta borbenije i požrtvovanije. Najveću prednost gošće su imale u 32 minutu (10:19). Kako je susret odmicao, one su polako, ali sigurno topile prednost Zvezde. Na deset minuta pre kraja, Naisa stiže do 20:23. Nošene podrškom sa tribina, Naisa stiže do 24:24 na dva minuta do kraja. Mistrić je vratila prednost na stranu Zvezde, a poslednji pogodak na utakmici postigla je Petrović i donela novo izjednačenje. Zvezda je imala poslednji napad, ali nije uputila šut na gol.

U narednom kolu, rukometašice Naise igraće u gostima protiv ekipe Zaječara, aktuelnog šampiona države i najboljeg tima Super lige.

SVETISLAV JOVANOVIĆ, trener Naise
„ Loše smo odigrali prvo poluvreme. Igračice su shvatile da mogu da igraju, što se pokazalo u drugom poluvremenu, gde smo odigrali dosta korektno. Žao mi je što nismo pobedili na kraju. Zvezda je igrala bolje u prvom, mi u drugom poluvremenu. Ipak ovo je veliki bod za našu ekipu.“

Rk Naisa Niš – Rk Crvena Zvezda Beograd 25:25 (9:17)
Hala Mika Antić. Gledalaca: 250.

NAISA: Kačarević 10 odbrana, Petrović 4, Đoković 5, Grujić 3, Lapajne 1, Veljković 2, Premović 3, Ćubela 6, Filipović 1.

CRVENA ZVEZDA: Čolić 14 odbrana, Marić 7, Bokarić 1, Luković 8, Mistrić 2, Obradović 1, Filipović 6.