Svetski kup (ž): Rusiji titula - Francuska treća! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva Svetski kup (ž): Rusiji titula – Francuska treća!

Svetski kup (ž): Rusiji titula – Francuska treća!

i

Reprezentativke Rusije pobednice su Svetskog kupa. One su u finalnoj utakmici slavile protiv Norveške rezultatom 23:25 (11:12). Treće mesto pripalo je selekciji Francuske koja je pobedila Španiju sa 16:15 (9:9).

U finalu, prvo poluvreme nakon velike borbe, pripalo je Ruskinjama koje su na odmor otišle sa minimalnom prednošću od 11:12. U nastavku, Norvežanke su napravile seriju i preokrenule rezultat na 16:13. Skandinavke su odlično zatvorile Bodnjevu i Postnovu, a jedina pretnja bila im je Sen, što je bilo nedovoljno. Međutim, Ruskinje pojačavaju odbranu i uspevaju da stignu do izjednačenja od 22:22, a ubrzo i do prednosti od 23:24, tri minuta pre kraja susreta. Svoju pobedu potvrdile su minut kasnije, kada su postigle još jedan pogodak i postavile konačan rezultat 23:25.

U borbi za treće mesto viđena je neizvesna utakmica između Španije i Francuske, u kojoj je za nijansu bolja bila Francuska 16:15 (9:9). Čitav duel protekao je u izjednačenom tonu, dominirao je nerešen rezultat i pobednik se nije naslućivao sve do 55 minuta kada su Francuskinje, sa igračicom manje u polju, stekle prednost od 16:14. Španija je imala šansu da se vrati u meč, iako su u ključnim momentima napravile nekoliko tehničkih grešaka. U poslednjim sekundama meča, penal za Španiju nije uspela da realizuje Martin, pa je Francuska osvojila treće mesto.

All Star Team

Golman: Maria Sidorova (RUS)
Levo krilo: Siraba Dembele (FRA)
Levi bek: Macarena Diaz (ŠPA)
Srednji bek: Allison Pineau (FRA)
Desni bek: Ekaterina Davydenko (RUS)
Desno krilo: Linn-Kristin Riegelhuth (NOR)
Pivot: Marit Malm Frafjord (NOR)
MVP: Allison Pineau (FRA)

Interesantna je i novina da su na ovom turiniru, selektori imali pravo na po tri tajm-auta po meču, i ta novina biće verovatno zvanično implementirana na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu za žene u Brazilu.
S druge strane, kako prenose danski mediji, zbog velikih troškova organizacije turnira, ovo je najverovatnije poslednji Svetski kup odigran u Danskoj.