2 od 4: Srpkinje upisale bodove u Švajcarskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan 2 od 4: Srpkinje upisale bodove u Švajcarskoj

2 od 4: Srpkinje upisale bodove u Švajcarskoj

Zorica Radojkovic
3 komentari

Upisana su dva od potrebna četiri boda za plasman ženske rukometne reprezentacije Srbije na EURO 2014. Na gostovanju u švajcarskoj Stafi, Srpkinje su stigle do pobede i bodova mnogo teže nego što su i same očekivale, 23-20(13-12).

Utakmica se naravno nije mogla pratiti putem televizijskog prenosa, ali je kretanje rezultata dovoljan pokazatelj da je snaga i forma svetskih vicešampionki na izmaku. U duelu sa daleko slabije rangiranim domaćinom, Srbija se dosta namučila, naročito u prvom poluvremenu trošeći se u rezultatskoj jurnjavi sa Švajcarkinjama. Do vodjstva koje nisu ispuštale do kraja, Srpkinje su stigle tek u 29.minutu kada su posle gola  za izjednačenje nedovoljno oporavljene  Lekić (11-11), usledila dva pogotka Stoiljković za odlazak na odmor sa pozitivnim skorom.

Drugo poluvreme otvoreno je serijom Srbije 6-0 i u 40.minutu na semaforu je stajalo 19-12. Ipak to nije slomilo domaće pošto su uzvratile i uvele meč u koliko-toliko neizvesnu i neefikasnu završnicu u poslednjih deset minuta kada je na obe strane vidjeno samo pet golova. Na kraju pobeda kojoj se „ne gleda u zube“ jer sledi odlučujući meč za plasman na EURO 2014 protiv Slovenije u kome Srbiju na kontinentalnu smotru vodi samo pobeda. Meč se igra u nedelju od 20 časova u niškom Čairu.

Najefikasnije u redovima Srbije bile su Lekić sa 5, odnosno Stoiljković, Nišavić i Milošević sa po tri gola.