I DALJE NIKO NIJE SIGURAN: Đukić pogodio za remi u "Čairu" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan I DALJE NIKO NIJE SIGURAN: Đukić pogodio za remi u „Čairu“

I DALJE NIKO NIJE SIGURAN: Đukić pogodio za remi u „Čairu“

U derbiju 20. kola Super lige nije bilo pobednika. Golom Darka Đukića iz sedmerca u poslednjoj sekundi, bodove su podelili Železničar i Metaloplastika 23:23 u Nišu.

Domaći igrači su vodili do poslednjeg minuta, ali je Metaloplastika uspela da izjednači i prvi put povede na utakmici pola minuta do kraja (22:23).

Železničar je u narednom napadu izgubio loptu, ali je usledio tajm-aut Šapčana. Niški igrači su došli do lopte i izvukli sedmerac koji je realizovao Darko Đukić i tako doneo bod svojoj ekipi.

Niški igrači poveli su sa 4:0 u 10. minutu. Nakon tajm-auta Metaloplastika je stigla do gola, ali je preko Bećirovića Železničar poveo sa 5:1 (14. minut). Da neće ići lako domaćima, Metaloplastika je pokazala serijom od 3:0 (5:4 u 17. minutu).

Prvi put izjednačnje je viđeno u 24. minutu (7:7), ali su tada niški igrači zaigrali čvršće i, uz dobre odbrane Zlatanovića, došli do vođstva od 11:7. Na kraju poluvremena „Želja“ je vodio sa 12:9.

U prvom delu drugog poluvremena Železničar je održavao prednost, ali je onda previše opušteno ušao u poslednjih 10 minuta. Niški igrači su vodili sa 21:17 u 51. minutu, ali nisu imali rešenje za odbranu gostiju koji su u 56. minutu došli na gol zaostatka (21:20).

Usledio je gol Andrije Mađara, ali i dva pogotka Metaloplastike i na kraju 23:23 i podela bodova, pišu Južne vesti.

Dva kola pre kraja, još uvek niko nije obezbedio plasman u plej-of.

ŽELEZNIČAR – METALOPLASTIKA 23:23 (12:9)

ŽELEZNIČAR: Stojanović, Zlatanović 15 odbrana, Živković 4, Mitić, Denić 1, Veljković, Mađar 5, Tašković, Prokić, Basarić 4, Pavlović, M. Stojanović, Đukić 7 (4 sedmerca), Bećirović 1, Stefanović 1, Pernar.

Sedmerci: 4/5
Isključenja: 4 minuta

METALOPLASTIKA: Vladisavljević, Arsić 16 (1) odbrana, Holpert 4, Aleksić, Stevanović, Palević, Kankaraš, Medurić 3, Obradović, Grujičić 3, Jezdimirović, Mitrović 2, Prodanović 2, Bojanić, Milosavljević 6, Dragaš 3.