Partizan pevajući iz večitog derbija! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan pevajući iz večitog derbija!

Partizan pevajući iz večitog derbija!

Srpski, 77. po redu večiti derbi Partizana i Crvene zvezde pripao je crno-belima 36:30 (16:14). Dva različita meča su viđena u prvih 15 minuta i ostatku duela. Tim Nenada Peruničića imao je velikih +6 (13:7) u jednom trenutku, i sve je mirisalo na to da će Zvezda slaviti još jednu pobedu u nizu nad velikim rivalom, ali tako nisu mislili Mršulja, Sretenović, Radović i društvo. Serijom 9:2 do poluvremena, preokrenuli su rezultat, a u drugom delu u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom…

Došli su crveno-beli do 30:28, ali je tada usledio odličan finiš domaćina.

Partizan – Crvena zvezda 36:30 (16:14)

Beograd – Dvorana: SC Voždovac na Banjici. Gledalaca: 1.800. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Partizan 5 (4), Crvena zvezda 8 (8). Isključenja: Partizan 12, Crvena zvezda 14 minuta.

PARTIZAN: V. Ilić 5 (2), Jovanović 1, Sretenović 8, Radovanović, Pižurica 1, M. Ilić, Radojković 6, Živković 3, Kukić 3, Maksić, Pavlović, Radović (6 odbrana), Popović, Mršulja 9 (2), Ćućuz (6 odbrana).

CRVENA ZVEZDA: Popović, Dragutinović 2, Vujović, Milošević 1, Gačević 1, Antelj, Todorović 1, Cupara (10 odbrana, 1 sedmerac), Šotić, Nešovanović 3, Matičić 10 (8), St. Dimitrić 1, Babić, Ivanović 5, Brajović 6, Milutinović.