SEHA: Remi veče u Novom Sadu i Banjaluci - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Remi veče u Novom Sadu i Banjaluci

SEHA: Remi veče u Novom Sadu i Banjaluci

U četvrtom duelu ove sezone, rukometaši Vojvodine i Tatran Prešova remizirali su 26:26 (12:17). Za razliku od međusobnog duela u EHF Ligi šampiona, kada Novosađani nisu uspeli da dođu do boda u poslednjoj sekundi, ovoga puta su izabranici Nikole Markovića uspeli da u završnici nadoknade minus od čak pet golova u 44. minutu (17:22) i golom Nikole Arsenića dođu do boda u poslednjem napadu.

Rezultatska klackalica je trajala do 19. minuta, kada je zabeleženo i poslednje vođstvo domaćeg tima preko Bojana Todorovića – 10:9. Do kraja poluvremena, na terenu je postojao samo jedan tim, Tatran, a Čip i Krok su svoj tim odveli na odmor sa +5 serijom 8:2.

Zaigrao je domaći tim bolje u odbrani u nastavku i preko reprezentativka Filipa Marjanovića uspeo da smanji prednost gostiju na 17:19 do 37. minuta. Seriju 3:0 gostiju pratio je potpuni povratak domaćina u utakmicu, sve do gola Nikole Arsenića za 23:23 u 51. minutu.

Prvi gol Kopče za 24:26 nagovestio je tri minuta pre kraja da bi Tatran mogao do celog plena, ali tako nisu mislili Marjanović i najbolji strelac domaćina Arsenić (8 golova). Kod gostiju, Čip i Sadovi su bili najefikasniji sa po šest pogodaka.

U drugom meču danas, Borac i Nexe su remizirali 27:27. Janković i Zrnić su bili najefikasniji članovi svojih timova sa po 10 golova.

1.MVM Veszprem141310497 : 31340
2.Vardar161312541 : 43140
3.PPD Zagreb151203471 : 36336
4.Meshkov Brest161204513 : 42136
5.Tatran Prešov17917521 : 46628
6.Nexe17719467 : 48222
7.Vojvodina174310443 : 53015
8.Borac m:tel183213461 : 57711