Akambre naterao Špance u suze - Francuska čeka Hrvatsku za finale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Akambre naterao Špance u suze – Francuska čeka Hrvatsku za finale!

Akambre naterao Špance u suze – Francuska čeka Hrvatsku za finale!

Kakav rukometni dan u Londonu! Mislili smo da je sve što se može doživeti već preživljeno u sinoćnoj pobedi Crne Gore nad  Francuskom i današnjoj Mađarske nad Islandom, ali šou program u „Košarkaškoj Areni“ koja je zamenila „Koper Boks“ se nastavlja. Francuska je golom Vilijama Akambrea u poslednjoj sekundi poslala „večitog rivala“ Španiju kući 23:22 (9:12)! Poslednji napad pokušao je da završi pet sekundi pre kraja Nikola Karabatić. Šterbik je odbranio, lopta se odbila na „crtu“ do „meč vinera“ Akambrea, koji je svojim sedmim golom za 20 minuta koliko je bio na terenu – naterao Makedu, Morosa, Tomasa i ostale na suze. Šok i neverica sa jedne, neopisiva sreća sa druge strane.

A prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav rasplet. Šterbik (20 odbrana) je pravio haos na golu u prvom poluvremenu, a u 17. minutu na semaforu je stajalo 6:1, kada je Soraindo postigao tek drugi gol za „Trikolore“. Do kraja poluvremena, Onesta je uspeo da stabilizuje svoju ekipu, ali je Rivera ipak odneo prednost – 12:9.

Startovali su dobro Španci, poveli sa 15:12 u drugom poluvremenu, a onda je iz proseka Karabatića, Fernandeza i Narcisa iskočio momak zvani „životinja“, Vilijam Akambre. Dečko kome je ovo bila debitantska utakmica na Olimpijskim Igrama, budući da ga je Onesta uvrstio u sastav umesto desnog krila Žolija pred meč sa Špancima, postigao je sedam golova do kraja meča.

Španci su upali u veliku krizu u napadu, nisu postigli gol od 40. do 52. minuta, kada su „Eksperti“ već okrenuli na 20:17. Ipak, neizvesna završnica, bila je zagarantovana. Gol po gol, stiglo se do egala, a Tomas je u 58. minutu poravnjao na 22:22. Ređali su se neuspešni napadi i sa jedne, i sa druge strane. Onesta je zatražio poslednji „tajm“ na 24 sekunde pre kraja. Lopta je išla na Karabatića, šutnuo je Nikola, odbila se kao strela od Šterbika u ruke Akambrea, koji je doneo veliko slavlje Francuzima i moguće polufinale sa Hrvatskom.