Aktuelni šampion “nokautiran” u Skoplju: Vardar ponovo bolji u derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Aktuelni šampion “nokautiran” u Skoplju: Vardar ponovo bolji u derbiju

Aktuelni šampion “nokautiran” u Skoplju: Vardar ponovo bolji u derbiju

Tomovski heroj, Pelister u krizi

Vardar iz Skoplja je u zaostalom duelu prvog kola muške rukometne makedonske lige dobio Eurofarm Pelister iz Bitolja rezultatom 30:25 (15:12). Crveno-crni su od samog početka stekli veliku prednost koju su održavali tokom celog meča. Jedan od ključnih detalja se desio u prvom poluvremenu kada su gosti iz Bitolja uspeli tek u 15. minutu utakmice da stignu do svog prvog pogotka iz igre. Junak Vardarove ekipe je bio golman Martin Tomovski koji je imao 13 intervencija.
Pelister je dva puta u prvom poluvremenu gubio sa pet golova razlike ali je nekako uspevao da drži priključak i nekoliko puta uspeo je da spusti na dva gola zaostatka ali se na poluvreme otišlo sa tri gola prednosti za domaću ekipu. U drugom poluvremenu odbrana Pelistera nije nalazila rešenje za napad ekipe iz Skoplja koju je predvodio „komandant„ Jasuhira.

U drugom poluvremenu se igralo gol za gol a najefikasniji u ekipi Eurofarm Pelistera je bio Uroš Borzaš koji je svih šest golova postigao u drugom poluvremenu. Vardar je na kraju imao smirenije napade koji su održavali prednost i doveli ga do sigurne pobede. Za Vardar ovo je bila druga pobeda u sezoni dok ekipa iz Bitolja u svom prvom prvenstvenom duelu nije uspela da dođe do prvih bodova.

VARDAR NA “SRPSKI POGON” osvojio Super Kup Makedonije!

Zeleno-beli su takođe promašili četiri od svojih šest penala što je itekako uticalo na konačni ishod utakmice.
Ovo je bio drugi susret ove dve ekipe nakon onog u Super kupu Makedonije koji je takođe pripao najtrofejnijoj ekipi u makedonskom rukometu, što pokazuje da je aktuelni šampion Makedonije Eurofarm Pelister u jakoj krizi.

U sledećem kolu Vardar dočekuje ekipu “Tineks Proleta”, dok će Pelister nakon utakmice lige šampiona u Danskoj protiv Alborga u svom gradu dočekati debitanta u ligi “Multi Esens”.

Vardar: Tomovski (13 odbrana), Jasihura 4, Nikolić 5, Srdanović 6, Alarov 1, Jagurinovski 3, Lazarevski 6, Petrić 4
Eurofarm Pelister: Lesjak (5 odbrana), Gedbane (3 odbrane), Kizić (1 odbrana), Kuzmanovski 5, Kosteski 5, Peševski 1, Tankoski 2, Kisum 2, Borzaš 6, Vasiljev 1, Atanasijević 2

TEKST: Leonid Risteski