Argentina savladala Crnu Goru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Argentina savladala Crnu Goru!

Argentina savladala Crnu Goru!

9 komentari

Jedina Ex-Yu reprezentacija koja je porazom započela takmičenje na Svetskom prvenstvu u Španiji je selekcija Crne Gore, koja je prepustila bodove Argentini 28:26 (13:12). Crnogorci su tokom čitavog meča jurili prednost Simoneta i ostale argentinske družine i nisu uspeli da je sustignu. Poslednjih 40 sekundi, tajm-aut (igrač manje) i napad za izjednačenje, završio se veoma brzo, s obzirom na klizanje Stevana Vujovića u poslednjem napadu. Lopta je izgubljena, a Argentinci su u poslednjem napadu došli do velike pobede, veoma značajne u borbi za plasman u osminu finala.

Argentina – Crna Gora 28:26 (13:12)

Granoljers – Palata sportova. Gledalaca: 1.000. Sudije: Al-Marzuki i Al-Nuaimi (Ujedinjeni Arapski Emirati). Sedmerci: Argentina 1 (1). Isključenja: Argentina 6, Crna Gora 12 minuta. Crveni karton: Milašević (Crna Gora) u 54. minutu.

Argentina: ŠULC (tri odbrane), Masijel (dvije odbrane), F. FERNANDES 5, PISARO 1 (1), P. Portela, D. Simonet 7, Kerin, VIJEIRA 4, RIKOBELJI, H.P. Fernandes, KARU 2, A. Portela 1, Vajnstajn 2, P. Simonet 5, KASTRO 1, Sćafino.

Crna Gora: MIJATOVIĆ (osam odbrana), Rajković (dvije odbrane), RAKČEVIĆ 2, Milašević, MELIĆ 4, OSMAJIĆ 1, MARKOVIĆ 2, Kapisoda 1, Grbović 3, Vujović 1, ŠEVALJEVIĆ 5, ROGANOVIĆ 6, Simović 1, M. Lasica, G. Lasica.