ARKUS: Remi epilog veledrame u Šapcu, Partizan slavio u Zrenjaninu (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Remi epilog veledrame u Šapcu, Partizan slavio u Zrenjaninu (Video)

ARKUS: Remi epilog veledrame u Šapcu, Partizan slavio u Zrenjaninu (Video)

I drugi derbi meč 2. kola srpskog šampionata završen je nerešeno. Nakon remija Vojvodine i Dinama, pobedika nije bilo ni u okršaju Metaloplastike i niškog Železničara – 27:27 (15:15), uz spektakularnu dramu u poslednjem minutu.

Pri ulasku u odlučujućih 60 sekundi i nerešenom rezultatu, gosti su poklonili loptu rivalu i omogućili kontru koju je Vorkapić pretvorio u 27:26 za Metaloplastiku. Petnaest sekundi pre kraja, Spasić je sa sedam metara pogodio za izjednačenje, a Veselin Vuković zatražio tajm-aut. Krenuo je njegov tim u poslednji atak bez golmana, i umalo da ga to košta boda – Kocić je odbranio, lopta se odbila pravo u ruke jednog igrača Železničara. Zaledila se čitava dvorana u tom trenutku kao u filmskoj sceni, ali se lopta otkotrljala pored stative, sekundu pre poslednjeg zvuka sirene.

Vorkapić je bio najefikasniji akter meča sa osam golova, pet je dodao Dejan Babić za domaćina, a kod gostiju se istakao Stojanović sa šest, odnosno Pavlović i Spasić sa po četiri.

Pogledajte veliku dramu u samom finišu meča u sali šabačke Gimnazije.

Partizan je najavio bolje dane drugom pobedom na startu lige, i to prilično rutinskom na gostovanju u Zrenjaninu, iako je domaćin u 47. minutu izjednačio na 23:23. Iskusni Ivan Dimitrijević je proglašen za igrača utakmice sa šest golova, sedam je dao Maksić a po četiri kapiten Mićić i Grubić. Na drugoj strani istakli su se Gaćinović sa osam i Terzić sa sedam pogodaka.

Sjajan start potvrdili su i Rudar iz Kostolca, odnosno leskovačka Dubočica, koji su slavili na gostovanjima Kikindi i Obiliću, za maksimalan učinak nakon dva kola.