Baraž za SP 2013: Remi Hrvatica, poraz Makedonki - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Baraž za SP 2013: Remi Hrvatica, poraz Makedonki

Baraž za SP 2013: Remi Hrvatica, poraz Makedonki

Zorica Radojkovic

FRANCUSKA – HRVATSKA 18-18(5-10)

Baudouin 4, Pineau 4, Dembele 3

Elez 5, Penezić 4, Zebić 3

Najbolje hrvatske rukometašice su odlično otvorile utakmicu sa Francuskom i zahvaljujući prednosti stečenoj u prvom poluvremenu, ostale neporažene u prvom meču baraža na gostovanju u Montbelardu.

Vodile su Canjugine izabranice  od samog starta (3-0, 7-2, 8-3) i na odmor otišle sa velikih +5(10-5). Fantastična odbrana iza koje je stajala Grubišić iz prvog dela igre, popustila je u nastavku. Francuska se u deset minuta drugog dela potpuno vratila u rezultatski egal(13-13, 40.min) i do kraja se praktično igralo gol za gol. Dva minuta pre kraja Zebić je pogodila za 18-17, ali je Pineau donela izjednačenje. Odluka o putniku na prvenstvo pašće u Umagu 9.juna.

MAKEDONIJA – ŠPANIJA 21-27(14-11)

Gjorgijevska 6, Crvenkoska 4, Mecevska 4

Barbosa 7, Mange 5, Pinedo 4

Makedonke su ispunile obećanje i borile se koliko su mogle protiv kvalitetne Španije, ali to nije bilo dovoljno za bolji rezultat i manji minus u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo. Početno vođstvo Makedonije, Španija je u narednih 10 minuta okrenula u 2-5 i više nije ispustila rezultatsku kontrolu nad utakmicom. Dobre role Gjorgijevske i Mečevske u uvodnim minutima drugog poluvremena unele je kratkotrajnu neizvesnost kod 16-16, ali su gošće preko Mange i Barbose ubrzo vratile prednost i otklonile sve dileme oko pobednika. Revanš se igra u španskom mestu Soria 7.juna.