Naslovna Balkan Barselona „počistila“ Metalurg

Barselona „počistila“ Metalurg

Zorica Radojkovic
8 komentari

Očekivao se težak meč u Barseloni, ali je neprepoznatljivi Metalurg u Španiji doživeo jedan od najtežih poraza u poslednjih nekoliko godina. Makedonski vicešampioni su potpuno izgubili kompas još u prvom poluvremenu kada čitavih 15 minuta nije bilo gola u mreži domaćina, a iza leđa Štebrika se našlo samo 5 lopti.

BARSELONA – METALURG 35-17(17-5)

Lazarov je meč završio sa 9, Karabatić sa 7 golova, dok je Šterbik upisao 18 odbrana. U redovima Metalurga, Vugrinec je postigao 6, a Markoski 3 gola.

Barselona: Šterbik (18 odbrana), Šarić, Lazarov 9, Karabatić 7, Tomas 6, Garsija 3, Entrerios 2, Nodesbo 2, Arinjo 1, Gurbindo 1, Sarmiento 1, Saubič 1, Sorhaindo 1, Stranovski 1, Moros i Rutenka.   Sedmerci: 6/7.

Metalurg: Stanić (5 odbrana + sedmerec), Mijatović (dve odbrane), Vugrinec 6, N.Markoski 3, Atman 2, N.Mojsovski 1, Georgievski 1, Manaskov 1, Ojleski 1, V.Markoski 1, Pecakovski 1, Jonovski, Kedžo, Dimovski, Mandić i Z.Mojsoski.     Sedmerci: 1/1.