BEZ DERBIJA U SKOPLJU: Srbi prejaki za Crnogorce - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BEZ DERBIJA U SKOPLJU: Srbi prejaki za Crnogorce

BEZ DERBIJA U SKOPLJU: Srbi prejaki za Crnogorce

7 komentari

Reprezentacija Srbije savladala je Crnu Goru 32:25 (18:13) u prvom meču na turniru u Skoplju u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje počinje 12. januara u Danskoj. Podatak da je poslednje izjednačenje na meču viđeno u četvrtom minutu (2:2) dovoljno govori o nadmoći „orlova“ u prvom duelu sa Crnogorcima posle raspada državne zajednice.

Izabranici Vladana Matića su do pet golova prednosti došli posle 15 minuta (11:6), a apsolutna dominacija je viđena do 45. minuta, kada je na semaforu stajalo rekordnih +11 (28:17). Crnogorci su u završnici uspeli da ublaže poraz…

Najefikasniji u redovima srpske reprezentacije bio je Marko Vujin sa devet golova, a pratio ga je Ivan Nikčević sa šest. Kod Crne Gore, Pejović i Lasica su bili najprecizniji sa po pet pogodaka.

Srbija – Crna Gora 32-25 (18-13)
Sala SRC Kale. Gledalaca 400
Sudije: Vukašinovski – Metalari.
Srbija: Đukanović (5 odbrana) Pušica, Vujin 9 (3/3), Nikčević 6, Manojlović 1, Toskić 2, Stanić (6 odbrana) Ilić 1, Radivojević, Milić, Prodanović 2, Stojković 4, Nemanja Ilić, Rnić, Mitrović, Zelenović 2, Petar Nenadić 4, Draško Nenadić 1 Marsenić. Sedmerci: 3/4 Isključenja 10 minuta
Crna Gora: Mijatović (4 odbrane) Rakčević 4, Borozan 1, Milašević, Lipovina 1, Marković 2, Rajković (2 odbrane), Radović, Miloš Vujović 1, Simić (5 odbrana), Grbović, Pejović 5, Ševaljević, Perišić 3, Simović 1, Lasica 5, Petričević 1 Sedmerci: 1/1 Isključenja: 12 minuta.
KRETANJE REZULTATA: 2:2 (3.) 6:5 (8.) 9:5 (12.) 11:6 (17.) 13:11 (24.) 16:11 (27.) 18:15 (32.) 23:16 (37.) 26:17 (42.) 28:17 (45.) 28:19 (47. t.o) 28:21 (48.) 30:22 (50.) 31:23 (54.) 31:25 (57.)

ILIĆ SAMO DO DESETOG MINUTA

Kapiten srpskog tima Momir Ilić, na terenu je proveo tek uvodnih desetak minuta. Levi bek Vesprema je izašao posle udarca (ispod oka) i nije više ulazio u igru. Rajko Prodanović, takođe, dobio je udarac koji je prouzrokovao krvarenje, ali bez posledica.