BEZ IZNENAĐENJA U VELENJU: HSV rutinski do pobede 29:36 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BEZ IZNENAĐENJA U VELENJU: HSV rutinski do pobede 29:36

BEZ IZNENAĐENJA U VELENJU: HSV rutinski do pobede 29:36

Aktuelni šampion HSV Hamburg nije ostavio mnogo prostora za iznenađenje od početka meča, jer su uspostavili kontrolu nad čitavim tokom utakmice. Vodeći strelac za domaći tim bio je Skube, ali 7 golova 24-ogodišnjeg centralnog beka nisu bili dovoljni za iznenđenje protiv HSV-a večeras. Vodeći strelac za HSV Hamburg bio je Adrijan Pfahl sa 6, praćen Joanom Kaneljasom koji je nastavio sa odličnim partijama sa Eura, postigavši 6 golova večeras. Istaknut je bio i Đorđić sa četiri.

Uprkos dobrom startu i izjednačenom rezultatu na 11:11 u poslednjih deset minuta prvog poluvremena, tim Gorenja je propustio priliku da preokrene rezultat i iznenadi svoje navijače. HSV je obezbedio udobno vođstvo u poslednjim minutima prvog poluvremena, zahvaljujući greškama domaćina u poslednjih pet minuta prvog perioda. HSV je iskoristio priliku da stekne prvu opipljivu prednost 11:14 sa 3:0 u seriji na razočarenje igrača Gorenja, koji su bili veoma blizu da preokrenu prvo poluvreme u svoju korist . HSV je koristio sve prilike koje su im se ukazale i rezultat na poluvremenu bio je 13:19 za nemački tim.

Gorenje Velenje : HSV Hamburg 29:36 (13:19)
Rdeča dvorana, gledalaca 1200,
Gorenje Velenje: B. Burić (7 odb), Taletovič (8 odb), N. Cehte, Medved, S. Burić 2, K. Cehte 4, Skube 7, Golčar 2, Šoštarič 4, Papež 5 (1), Dobelšek, Gams 1, Nosan, Oštir, Dujmovič 1, Bećiri 3.
HSV Hamburg: Bitter (5 odb), Cleverly (5 odb), Schröder 5, Duvnjak, Jansen, Lacković 2, Flohr 2, Canellas 5 (1), Hansen 2, Đorđić 4, Lindberg 3, Nilson, Mahe 5, Dominiković 1, Pfahl 6, Marković 1.

Posle slabe igre u finišu prve polovine pred domaćom publikom, slovenački tim se naizgled skoncentrisao u pokušaju da se vrati u meč. Odlučni da uhvate korak sa šest golova deficita u odnosu na nemački tim, domaća ekipa je zabeležila 7:3 skor u prvih pet minuta drugog poluvremena, rezultatom 17:20.

Uprkos na momente dobroj igri i solidnoj odbrani na sredini drugog dela meča, igrači Gorenja nisu mogli da dođu nadomak izjednačenja. Njihov odgovor bio je kratkog daha, a Hamburg je odmah uzvratio održavajući četiri gola razlike, petnaeast minuta do kraja utakmice i rezultatom 21:25. HSV je kontrolisao meč poslednjih deset minuta i svaki pokušaj Gorenja da se primaknu aktuelnom šampionu, bio je odgovoren sa nemačke strane deset minuta pre kraja meča, pri rezultatu 24:27.

Gorenje je jedva držalo priključak u poslednjim minutima meča i pri rezultatu 26:29 nisu uspeli da se znatnije primaknu. HSV je napravio seriju 7:3 u poslednjim minutima utakmice i stavio tačku na ovaj duel postavivši 29:36 kao konačan rezultat. Tim Gorenja nije uspeo da izbegne poraz u ovom meču na razočarenje 1500 gledalaca u snežnom Velenju. Ovaj rezultat nije mnogo promenio na tabeli grupe D EHF Lige šampiona. HSV Hamburg je i dalje na prvom mestu sa 14 bodova, dok će Gorenje i dalje zauzimati četvrto mesto u grupi ,uprkos pobedi La Riohe, zbog bolje gol razlike; oba tima su sada izjednačena sa po šest bodova iz osam mečeva.