BEZ NOVIH BODOVA ZA PLINARE: Parižani se mučili, ali i slavili - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BEZ NOVIH BODOVA ZA PLINARE: Parižani se mučili, ali i slavili

BEZ NOVIH BODOVA ZA PLINARE: Parižani se mučili, ali i slavili

U montažnoj PSG-ovoj dvorani, nikako dostojnoj najbogatijeg rukometnog kluba na svijetu, Zagrebaši su pokušali iznenaditi još jednog favoriziranog suparnika, ali nisu uspjeli. Barem ne rezultatski.

Obrana Vujovićeve (odnosno u današnjem slučaju nominalno Saračevićeve) ekipe ponovno je stvarala probleme svjetskim „zvijezdama“, ponajprije Hansenu. Moćni Danac kojeg se nerijetko proglašava i za najboljeg igrača na svijetu gotovo da nije postojao na terenu; općenito je PSG-ov napad izgledao kao da uoči ovog meča nije ukupno odradio više od pet treninga. Zagreb se bez većih problema održava u egalu, Stepančić postaje velika enigma po Omeyera i društvo (postigao prva tri pogotka svoje ekipe). Na drugoj je strani terena nešto raspoloženiji Ivić pa temeljem nekolicine vezanih obrana Plinari sredinom prvog dijela dolaze i do dva pogotka prednosti (6:8). No, tada slijedi period kojeg će cijeli klub htjeti što prije zaboraviti: Paris je uspio riješiti Stepančića, nitko više ne uspijeva prepucati obranu domaćih i Zagreb ostaje bez pogotka od 19. minute utakmice sve do pred sam kraj poluvremena. Dovoljno da u tom periodu PSG napravi seriju od 5:0 te na poluvrijeme otiđe s prednošću od 11:9.

Drugo poluvrijeme počinje u sličnom tonu. Omeyer po prvi puta u utakmici ima bolji period od Ivića, a njegovi suigrači to znaju iskoristiti te se odvojiti na šest pogodaka prednosti (21:15). Zagreb se ipak ne predaje, preko Jose Valčića smanjuje na -4, no favorizirani domaćin ipak uspijeva odgovoriti i na ovaj izazov u pravom trenutku te ubrzo dolazi na maksimalnih 24:17. U tim je trenucima već bilo jasno da je gotovo nemoguće očekivati preokret Plinara, no svakako treba pohvaliti trud i borbenost koju su prikazali do samog kraja, zahvaljujući čemu su uspjeli smanjiti rezultat na krajnjih 27:22 u korist PSG-a. Unatoč porazu, dojam je da u ovom meču apsolutno nije bilo vidljivo da su Parižani gotovo osam puta skuplja ekipa od višestrukog hrvatskog prvaka.

PSG – PPD ZAGREB 27:22 (11:9)

PSG: Omeyer (11 obrana), Annonay; Melić 5, Accambray 2, Csaszar, Vori 1, N’Diaye, Gojun, Gunnarsson 1, Abalo 1, Hansen 8 (7), Narcisse 3, Honrubia 4, Kopljar 2, M’Tima, Bojinović

PPD Zagreb: Stevanović, Ivić (14 obrana); Mihić, Brozović 1, Stepančić 6, Šprem, Čorić, Šebetić, Raković, Horvat 5 (5), Šušnja, J. Valčić 5, T. Valčić 1, Obranović 2, Vuglač, Pavlović 2

Kretanje rezultata svakih pet minuta: 3:3, 5:4, 6:6, 8:8, 9:8, 11:9, 15:11, 18:12, 19:15, 23:17, 25:19, 27:22.

Ključni detalji:

– Filip Ivić upisao je tri obrane više od velikog Omeyera, ali Zagreb to nije znao iskoristiti. Prije svega je manjkalo koncentracije – nakon njegovih pet (od ukupno 14) uspješnih intervencija PSG-ovi su igrači reagirali kvalitetnije i svaki puta ekipu PPD-a kaznili pogotkom

– Ozljeda Sandra Obranovića stvorila je Zagrebu dodatne probleme na ionako deficitarnoj poziciji lijevog beka. Podsjetimo, Obranović je bio među najboljim pojedincima protiv Kiela

– Zagrebov kapetan Zlatko Horvat ostao je bez ijednog pogotka iz igre. Svih pet postigao je iz sedmeraca, protok lopte nije bio dovoljno kvalitetan da bi ovu večer još pokojom uspješnom realizacijom učinio zanimljivijom.