BOD PO MERI NOVOSAĐANA: Vojvodina preživela pakao Jezera! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BOD PO MERI NOVOSAĐANA: Vojvodina preživela pakao Jezera!

BOD PO MERI NOVOSAĐANA: Vojvodina preživela pakao Jezera!

9 komentari

Sat i 50 minuta trajao je rat u kragujevačkom Jezeru, iz kojeg je kao pobednik izašla Vojvodina, iako je rezultat bio nerešen 23:23 (12:10). Čitavim tokom meča Radnički je bio u prednosti, najviše plus četiri, ali je aktuelni šampion bolje odigrao završnicu i stigao na korak od odbrane trofeja, za šta će im biti dovoljan trijumf protiv Crvene Zvezde na svom terenu u poslednjem kolu.

Baš kao što se očekivalo, rovovska borba, čvrste odbrane, dugi napadi na granici pasive i za oko neprijatna igra. Relevantnost meča nija mogla biti veća, pa je nedostatak atraktivnosti pao u drugi plan. Vojvodina je u tri navrata sustigla plus dva, ali je domaćin na odmor ipak otišao sa prednošću od 12:10, najviše zahvaljujući „ rešetanju“ Krsta Miloševića. Bivši član Balingena je pet puta prevario Kocića u prvih 30 minuta, Gugleta je bio stoprocentan (3/3), dok su na drugoj strani Elezović, Stanković i Nikolić bili jedina opasnost, pre nego što im se u nastavku pridružio Miljan Pušica, najbolji igrač Vojvodine. Fanatična odbrana Vučkovićevih rukometaša održavala je Radnički u preimućstvu.

Nije prošlo ni dva minuta igre u drugom poluvremenu a Radnički je već stekao željenu prednost, zahvaljujući projektilima Miloševića, 14:10, posle čega se Đorđe Ćirković odlučio da „flasterizuje“ ovog bombardera. Ipak, dva isključenja domaćih iniciraju seriju Vojvodine od 3:0 i povratak na minimalni zaostatak, 14:13. Pušica je tada uzeo stvari u svoje ruke i održavao kvalitet napada svog tima do samog kraja. Upravo je on izjednačio na 16:16 u 45-om minutu, a potom i na 17:17. Vrhunskom saradnjom Pralice i Grbovića,  Radnički je uspeo da se vrati na plus dva, 19:17 i 20 :18, ali Stanković i Mirković vraćaju egal, 20:20 u 53. minutu. Uspeli su domaći još dva puta da povedu i u poslednja tri minuta uđu sa 22:21. Pušica tada iznuđuje sedmerac, Petrović brani Stankoviću ali se ovom vraća lopta, i povremeni srpski reprezentativac uspeva da izjednači, 22:22. Kocić lako brani udarac Šmigića, a odlični Zoran Nikolić donosi Novosađanima tek drugo vođstvo na meču, 22:23 na ulasku u poslednji minut i tako stavlja svoj bivši klub u jako tešku situaciju. Ipak, da šampionat ne bude rešen pobrinuo se glavni kreator igre domaićih, Dejan Pralica. Izjednačio je na 28 sekundi pre kraja, ali je Vojvodina bez problema sačuvala posed do kraja i osvojila zlata vredan bod. Krsto Milošević je predvodio Crvene Đavole sa devet golova, dok su kod Vojvodine briljirali Nikolić i Pušica sa po šest.

U poslednjem kolu Vojvodina dočekuje Crvenu Zvezdu, Radnički putuje u Niš. Kragujevački i novosadski crveno – beli imaju isti broj bodova, ali Vojvodina ima bolji međusobni skor, tako da se nade Raničkog da na 50-ogodišnjicu postojanja osvoje premijernu titulu, svode na pobedu u Nišu uz iznenađenje u prestonici severne srpske pokrajne.