Boris Rojević posle plasmana u finale: Nadam se da nećemo stati na ovome - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Boris Rojević posle plasmana u finale: Nadam se da nećemo stati na ovome

Boris Rojević posle plasmana u finale: Nadam se da nećemo stati na ovome

Rukometaši Vojvodine ostvarili su istorijski uspeh plasmanom u finale EHF Kupa. Posle norveškog Arendala, slovenačkog Gorenja, pao je i švedski Alingsos 32:24 u „Slanoj bari“ što je bilo dovoljno da se nadoknadi minus od jednog gola iz prvog meča. Presrećan je bio trener Novosađana Boris Rojević:

• Presrećan sam, za ovo smo sve ove godine radili, trudili se i sanjali nešto ovako. Pedivan ambijent, hvala svima koji su došli jer ovo je stvarno neverovatno. Meni je puno srce. Što se tiče utakmice, ono što ja pričam ceo život, bez odbrane nema ništa. Nadam se da nećemo stati na ovome, da ćemo rasti iz godine u godinu. Nadamo se da će ovaj klub doći jednog dana i do Lige šampiona i igrati uspešno i najjače takmičenje. Bavim se trenerskim poslom zbog ovakvog ambijenta, adrenalina. Treba raditi da bi stalno igrali pred ovakvom publikom. Dogovorili smo se u poluvremenu da ako treba da izgubimo utakmicu da je izgubimo kako treba, hrabro, kao muškarci. Drugo poluvreme smo odigrali kako treba. Dobro smo pripremili utakmicu i zaista je sve prolazilo iako nas je stizao i umor u određenim trenucima. Zaista nas očekuje jako težak protivnik, ima mesec dana do finala, sada je trenutak da momci malo proslave i uživaju u ovom rezultatu.