Bosanci briljirali, Nemci jedva preživeli "Zetru" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bosanci briljirali, Nemci jedva preživeli "Zetru"

Bosanci briljirali, Nemci jedva preživeli "Zetru"

Da kvalitet imaju da se mere sa ozbiljnim reprezentacijama, pokazali su reprezentativci Bosne i Hercegovine u revanš meču baraža za SP 2013 u Španiji protiv selekcije Nemačke 33:24 (15:12). Fanatičnom borbom i sjajnim drugim poluvremenom u „Zetri“, izabranici selektora Dragana Markovića, došli su nadomak senzacije i anuliranja -12 iz prvog meča u Štutgartu (24:36). Već u 42. minutu, bilo je 23:15, u 54. je BiH imala 27:18, ali Nemci se nisu dali. Toromanović je dva minuta pre kraja postigao gol za 33:23, za plasman na SP su bila potrebna još dva gola, ali više se nije moglo…

Najefikasniji u redovima BiH, bio je Vražalić sa devet golova, dok je Stojanović postigao šest.

Tako će Ex-Yu na Svetskom prvenstvu u Španiji imati pet reprezentacija – učesnica. Jedino će Bosanci morati planetarnu smotru da gledaju od kuće…