Bosanci ispustili Beloruse u Minsku - Veliki bod nose kući! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bosanci ispustili Beloruse u Minsku – Veliki bod nose kući!

Bosanci ispustili Beloruse u Minsku – Veliki bod nose kući!

2 komentari

Rukometaši Bosne i Hercegovini osvojili su veliki bod u Minsku protiv Belorusije 25:25 (13:12) na startu kvalifikacija za EURO 2016 u Poljskoj, ali ostaje velika žal, jer su izabranici selektora Dragana Markovića, prosuli pobedu koju su imali u rukama samo minut i po pre kraja duela. Belorusi, oslabljeni za neigranje Sergeja Rutenke, ostali su nepobedivi na svom terenu i na startu trećeg ciklusa za veliko takmičenje, ali su to mogli da budu, jer je BIH na samo dva minuta pre kraja, imala 25:23.

Na 25:24 smanjio je Puhovski, a posle lošeg napada, isti igrač je na 58:55 izjednačio na 25:25. Krenuli su Čelica, Perić i Panić na bekovima u poslednji napad, šutirao je desni bek iz Šamberija, ali je bio izblokiran, pa su Belorusi imali i poslednji napad za trijumf. Srećom, nisu pogodili, pa je na kraju došlo do podele bodova.

Utakmica za infarkt, sa puno preokreta. Imala je Bosna i Hercegovina, zahvaljujući sjajnoj odbrani u prvom delu, 10:6 u 23. minutu, dva minuta kasnije i 11:7, ali su Belorusi do kraja poluvremena prišli na 13:12. Najraspoloženiji u napadu, Faruk Vražalić, odveo je svoj tim do 17:13, i kada se mislilo da Belorusi nemaju više snage, desio se preokret. Marković je morao da reaguje tajm-autom i vrati svoj tim posle 5:0 serije (18:17).

Poveli su Belorusi i 22:19, ali su Vražalić, Panić i Ovčina preokrenuli na 22:23 u 56. minutu, kada je Burić uhvatio živu Bruki sa sedmerca. Sve u svemu, velika šansa je propuštena, ali i veliki bod osvojen, imajući u vidu da su u grupi i Danci, odnosno, Litvanci, lako je pogoditi, s kim će se voditi glavna borba za poziciju broj 2.