Bosanci lako sa Kosovarima - Meč odluke u Slovačkoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bosanci lako sa Kosovarima – Meč odluke u Slovačkoj

Bosanci lako sa Kosovarima – Meč odluke u Slovačkoj

Reprezentacija Bosne i Hercegovine lako je izašla na kraj sa nejakim Kosovarima 41:25 (18:13). Kvalitet više na strani momaka selektora Dragana Markovića, video se u drugom poluvremenu, kada je publika u tuzlanskom „Mejdanu“ uživala u goleadi Ovčine (najefikasniji sa osam golova), Karačića (5), Prcea, Savića, Zulfića (po četiri).

Slovačka je savladala Litvaniju 31:27 i tako praktično uvela grupu u 60 minuta borbe za prvo mesto 13. januara od 18 časova, kada će u Hlohovecu gostovati Bosna i Hercegovina. Pobeda obezbeđuje BIH baraž za SP 2017, a vrlo verovatno i bod, odnosno, poraz do četiri gola razlike (29:25 u prvom meču), ali će u tom slučaju biti potrebno dobiti Litvance kod kuče u poslednjem kolu.