Bosanci na loptu ostali od Poljske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bosanci na loptu ostali od Poljske!

Bosanci na loptu ostali od Poljske!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remijem sa Belorusijom 22:22 (14:12) u Zenici propustila je priliku da se plasira na drugo veliko takmičenje u nizu – Evropsko prvenstvo u Poljskoj. Draganu Markoviću i njegovim igračima sada preostaje da veruju i učine nemoguće, uzmu bod ili još bolje, savladaju Dansku u Brondbiju i tako dođu do toliko željenog uspeha.

Sve u „Areni“ u Zenici, iz koje su oči bola prazna sedišta, svelo se na poslednji napad i šut Mirsada Terzića, čiju je loptu zaustavio mladi Ivan Mačkevič i tako pružio svojoj selekciji meč loptu –  meč na domaćem terenu protiv Litvanije.

Meč u Zenici se može podeliti na prvih 45 minuta (20:20), i ostatak meča, s obzirom da su u poslednjoj četvrtini viđena samo po dva gola sa obe strane. Bezidejnost u napadu i jednih i drugih, umor zbog dugih sezona, ali i važnost meča, uticali su da poslednjih desetak minuta gledamo pravo mučenje sa loptom.

U timu BIH nije bilo raspoloženog napadača u presudnim trenucima, a arsenal koji su u prvom delu imali Dejan Malinović (6) i Nikola Prce (4), istrošio se pod teškim faulovima Belorusa, u čijim je redovima Pukhovski postigao sedam, a Denis Rutenka pet pogodaka. Vodili su Bosanci u više navrata sa tri gola razlike, 9:6, pa 15:12, ali na kraju nisu imali snage za trijumf…