Bošković: "Ne igramo na domaćem terenu - golmanka Pesou odlučila" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bošković: „Ne igramo na domaćem terenu – golmanka Pesou odlučila“

Bošković: „Ne igramo na domaćem terenu – golmanka Pesou odlučila“

Zorica Radojkovic
10 komentari

Press konferenciju otvorili su gosti iz Brazila:

Morten Soubak, selektor Brazila:

-Srećan sam zbog pobede protiv reperezentacije Srbije. Teško je bilo ostvariti trijumf nad domaćinom i to u Nišu, jer je Srbija jedna od najboljih svetskih ekipa.

Fabiana Deniz:

-Znali smo da nas čeka jako težak meč, jer je selekcija Srbije domaćin. Mnogo mi je drago i srećna sam što smo uspeli da pobedimo večeras.

Iz tabora srpskog tima, prva je reč dobila Kristina Liščević:

-Ponosna sam na svoju ekipu i zadovoljna što smo pokušali da damo sve od sebe. Moramo što pre da zaboravimo ovu utakmicu i maksimalno posvetimo meču sa Danskom. Nadam se da će sutra biti bolje. Sve čestitke ekipi Brazila i nadamo se da će sutra biti bolji rezultat i to u našu korist. Čeka nas meč sa Danskom, gde moramo biti maksimalno skoncentrisane na njihovog srednjeg beka od koga počinju sve akcije. Takođe, moramo se brzo vraćati u odbranu i pokušati da zaustavimo njihove kontre i polukontre.

Jelena Živković:

-Čestitam ekipi Brazila. Kao što je i selektor rekao, imali smo puno tehničkih grešaka, što na sutrašnjoj utakmici moramo da svedemo na minimum. Falio nam je jedan gol, jedna odbrana da prelomimo meč u našu korist. Nadam se da sutra neće biti tako i da ćemo se radovati. Znamo da je Danska jako dobra ekipa. Moramo brzo da se vraćamo u odbranu i da greške svedemo na minimum, ukoliko želimo da pobedimo.

Selektor Srbije, Saša Bošković više je odgovarao na pitanja novinara o izmenama nego o samoj utakmici sa Brazilom:

-Mnogo promašenih zicera. Imali smo dosta tehničkih grešaka i Brazil je imao fantastičku golmanku Pesou. Ona je odlučila utakmicu. Mnogo promašenih zicera imali smo u prvom delu. Kada smo trebali da prelomimo meč, izgubili smo 3-4 lopte. Tražili smo igru u drugom delu, našli je, ali nismo imali završni udarac, jer je Pesoa sjajno branila. Šta da kažem, moramo sutra biti mnogo skoncentrisaniji. Ne slažem se sa kolegom iz Brazila, da mi igramo na domaćem terenu.

ODLUKE SELEKTORA

Zašto Lekić više nije ulazila u igru i da li je povređena?

-Andrea nije povređena. Tačno je da je malo boli list, ali je bila spremna. Igrala je u prvom poluvremenu, a u drugom delu je ušla i bacila jednu pogrešnu loptu.

Na ponovljeno pitanje zašto nije igrala u drugom poluvremenu, Bošković je kratko rekao:

-To je moja odluka. Pustio sam Lišćević da igra.

Na pitanje o Damnjanović, koja je takođe veći deo meča bila na klupi, odgovor je glasio:

-Kada kod je ulazila u igru, sudije su je čekale i dobijala je po dva minuta isključenja. To je naš veliki problem. Igrala je zadnjih 15 minuta.

DANSKA

-Biće jako teška utakmica. Mi da smo pobedili Brazil, dobili bi puno na samopouzdanju. Ovako, nismo mnogo izgubili. Ni u grupi „A“ se ne zna ko će biti prvi, drugi. Sledi nam noć odmora i priprema za meč sa Danskom.

Sledeću utakmicu reprezentacija Srbije igra u sredu, 11. decembra 2013. od 20,15 sati sa Danskom.