Izviđač i Sloboda za trofej Kupa BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanBosna i Hercegovina Izviđač i Sloboda za trofej Kupa BiH

Izviđač i Sloboda za trofej Kupa BiH

U finalu završnog turnira Kupa Bosne i Hercegovine koji se ovog vikenda igra u Ljubuškom, sastaće se domaći Izviđač i branilac titule, Sloboda iz Tuzle.

U prvom polufinalu, Izviđač je bio bolji od novog šampiona države, Borca iz Banjaluke, rezultatom 34:29 (13:9). Tim Tonija Čoline dominirao je čitavim tokom meča, i rešio pitanje pobednika već početkom drugog poluvremena, kada je poveo sa osam razlike. Silno motivisan domaćin, na trofej u ovom takmičenju čeka od 2002. godine. S druge strane, bez nekoliko standardnih prvotimaca, Borac nije uspeo da se ozbiljnije suprotstavi „Skautima“.

Dvostruki uzastopni pobednik imaće priliku da kompletira „het-trik“. Sloboda je u drugom polufinalu pobedila Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja sa 32:25 (14:11). Iako konačan rezultat to ne govori, utakmica je bila vrlo neizvesna. Sloga je 15 minuta pre kraja izjednačila na 19:19, ali je presudila serija Tuzlaka 4:0 za 25:20, na ulasku u poslednju šestinu meča.

Finale je na programu u nedelju od 18.00.