Vruće na BiH terenima: Izviđač nadigrao Borac u derbiju, incidenti nakon drame u Visokom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanBosna i Hercegovina Vruće na BiH terenima: Izviđač nadigrao Borac u derbiju, incidenti nakon drame u Visokom

U velikom derbiju 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Izviđač je u Ljubuškom dobrano naigrao branioca titule Borac M:tel – 36:29 (20:14).

Osokoljeni i pojačani povratkom u tim Miloša Kosa, „Skauti“ su 60 minuta dominirali i rešili pitanje pobednika ranije nego što se očekivalo. Već na poluvremenu bilo je plus šest, a kada je u 46. minutu na semaforu pisalo 29:20, postalo je jasno da aktuelni šampion neće moći da se vrati.

Tim Tonija Čoline sada ima maksimalan učinak iz dva meča, dok je Borac već doživeo drugi porac, pošto je na startu izgubio od Leotara.

Izviđač se može pohvaliti odličnim početkom sezone, jer je bio uspešan u 1. kolu EHF Evrokupa, gde je eliminisao austrijski Linc. U sredu ga očekuje, uvek neugodno gostovanje Maglaju u zaostalom meču 2. kola.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Borac M:tel 36:29 (20:14)

RK Izviđač CO: Herceg (5 odbrana, 2 sedmerca), Suljević (10 odbrana), Vukšić 2, Lukenda 2, Alilović 4, Kos 8, Keso 2, Ljubić 1, M. Dedić, Bošković, Bubalo 4, Šaravanja 3, Pavlović 5/7, Ćeško 1, Vujović 4, Bebek.

RK Borac M:tel: Brkić (4 odbrane, 1 sedmerac), Subotić (12 odbrana, 1 sedmerac), Ivanović, Perić, Jelušić 1, Kalamanda 2, Petrovi, Nježić 9, Milivojević 2, Gračić 3, Draganić 1, Stojanović, Rožić 6, Knezović, Bajčeta 5.

Isključenja: Izviđač 20 minuta, Borac 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/2, Borac 5/3.

Pored derbija, u centru pažnje bio je meč u Visokom, gde je Gračanica savladala Bosnu golom Stefana Trkulje u poslednjoj sekundi, 30:31 (14:16). Nezadovoljni suđenjem, pomalo i ponašanjem gostiju nakon pobedonosnog gola, navijači domaćeg tima uleteli su u teren i napravili incident.

Obezbeđenje je pokušalo reagovati, ali je situacija brzo eskalirala pa je razmenjeno i nekoliko udaraca prilikom kojih je jedan rukometaš Gračanice završio na podu.