BRNO DRUGI DEO: Tužna Srbija ponižena u Rejkjaviku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BRNO DRUGI DEO: Tužna Srbija ponižena u Rejkjaviku

BRNO DRUGI DEO: Tužna Srbija ponižena u Rejkjaviku

4 komentari

Apatija. Totalna dezorganizacija u napadu, odbrana na mahove, nemoć klupe da bilo šta promeni, zakasnele izmene. Sve ono za šta smo mislili da je bilo u  Brnu i ostalo u Brnu, ponovilo se. Reprezentacija Srbije doživela je težak poraz od selekcije Islanda 22:38 (10:16) u Rejkjaviku u trećem kolu grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj. Ništa nije polazilo za rukom izabranicima selektora Dejana Perića od samog starta duela na krajnjem severu Evrope, domaći tim je koristio svaku grešku napada Orlova da iz kontranapada preko rastrčanog Gudjona Valura Sigurdsona kazni Miroslava Kocića, pa je tako srpska klupa morala da pozove tajm-aut pri rezultatu 6:1 u 8. minutu.

ISLAND – SRBIJA 38:22 (16:10)
Rejkjavik
ISLAND: Gustavson 12 odbrana, Svavarson 2, Kristjanson, Palmarson 6, Karason 1, Halgrimson 2, Atlason, Sigurdson 12, Gudjonson 1, Edvardson, Gudmundson, Arnor Gunarson 9, Jakobson, Gunarson Robert 5, Sigurmanson, Gunarson
SRBIJA: Kocić sedam odbrana i dva sedmerca, Marjanac, Radovanović, Vujin 3/10, Marjanović, Đukić 1/1, Ilić 4/8, Stojković 0/2, Ilić N 2/2, Vučković, Zelenović 3/7, Čutura Davor 0/2, Čutura Dalibor 1/2, Abutović 1/1, Marsenić 7/8, Đorđić 0/3
KRETANJE REZULTATA: 8:1 (11.) 8:5 (17.) 9:7 (20.) 15:8 (27.) 17:11 (33.) 23:11 (37.) 29:13 (45.) 31:17 (49.) 36:20 (55.)

Bekovska trojka Ilić – Dalibor Čutura – Vujin nije funkcionisala. Islanđani su brzo stigli do 8:1, kada je usledio i najbolji period u igri srpskog tima, serija 4:0 i priključak na 8:5, što je nateralo selektora Islanđana Arona Kristjansona da pozove svoje momke na dogovor u 17. minutu.

Najbliže do kraja susreta, Orlovi su bili posle gola Nemanje Zelenovića za 9:7 u 20. minutu, ali iste greške, pre svega u napadu, koštale su Perićeve momke rane kapitulacije. Ogroman broj golova iz kontranapada, dao je krila Islanđanima, koji su do poluvremena došli do velikih +6 – 16:10.

Pobednik meča bio je poznat posle serije Ribara 6:0 na startu drugog dela, koja ih je odvela do ogromnih +12 – 23:11. Dejan Perić je menjao bekovske postave, tražio pravu, ali ništa od ruke nije polazilo Momiru Iliću, Marku Vujinu i braći Čutura, kao najiskusnijim u dresu sa državnim grbom.

Umesto toga, prednost domaćina je rasla do rekordnih +16 u 44. minutu – 29:13. Do kraja meča, najbolji egzekutor u srpskom timu, i uz Miroslava Kocića, jedini koji je zaslužio prelaznu ocenu, Mijailo Marsenić (7), ušao je u seriju golova, i tako probudio nadu da bi poraz mogao biti nešto blaži.

Na kraju, Valur Sigurdson je svojim dvanaestim golom postavio konačnih 38:22.

Revanš meč Srbije i Islanda je na programu u Nišu u nedelju od 19 časova.